i7 4790S sistem Valorant 10 dakika geçtikten sonra donuyor

İşletim sistemi
Windows 11

Enes_1311

Hectopat
Daha fazla  
RAM
8 GB DDR3 1600 MHz
Ekran kartı
R7 240 4 GB
Anakart
Biostar H81MHV3
İşlemci
i7 4790-S
Valorant oynarken ilk olarak poligona giriyorum. Girdikten 5-10 dk sonra oyunum bir anda donuyor ve hiçbir şey yapamıyorum. Arkada şarkı falan açıksa o devam ediyor onu kapatıp açabiliyorum klavye ile ama oyunu kapatamıyorum. Bu yüzden kasada bulunan reset Switch ile bilgisayarı yeniden başlatıyorum. Tekrar oyuna girdikten sonra herhangi bir sıkıntı olmuyor.

MSI Afterburner ile sıcaklık değerlerini kontrol ediyorum sık sık. Valorant'ta maksimum GPU 70 derece CPU 65 derece görüyor. Riot'a bilet açtım ama maalesef çözümü bulamadık. Ayrıca sorunum yaklaşık 1.5 aydır var. Ondan önce hiç böyle bir şeyle karşılaşmadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şimdi onu yapıyordum. Ölüm kalım savaşında maksimum RAM 5.6 GB civarı gözüküyor. Ortalama olarak 5.4 GB.
SSD de 70 GB boş yer var.
Ram yetersiz. Tabi kesin konuşmak zor ama büyük ihtimal. diyebiliriz valorant işlemci ağırlıklı bir oyun ondan da olabilir yetersiz olabilir ama Ram gibi geldi bana. Anakartınız nedir uygun Ram bakalım.

Ram yetersiz. Tabi kesin konuşmak zor ama büyük ihtimal. diyebiliriz valorant işlemci ağırlıklı bir oyun ondan da olabilir yetersiz olabilir ama Ram gibi geldi bana. Anakartınız nedir uygun Ram bakalım.
Biostar H81MHV3
Peki ya 2. ye açınca neden hiçbir şey olmuyor?
RAM yetersiz. Tabii kesin konuşmak zor ama büyük ihtimal. Diyebiliriz Valorant işlemci ağırlıklı bir oyun ondan da olabilir yetersiz olabilir ama RAM gibi geldi bana. Anakartınız nedir uygun RAM bakalım.

Biostar H81MHV3

Bilgisayar ilk açıldığında Ram kullanımı minimum oluyor ondan olabilir, bir süre kullanıp oyuna girince arkada Ram kullanan hizmetler aktifleşebilir. İsterseniz Ram bakalım takviye yapmak isterseniz.

Geri
Yukarı