i7 4930K vs i7 5820K

GGHOST

Hectopat
Eski bir kasa vardi ve yavas yavas guclendirmek istiyorum.
Bu islemciden birini almak istedim fakat desteklemiyor sanirim ikinci el olarak almak isterim fazla masraf yapmak istemiyorum.
Ama sanirim anakart ta degismek lazim.
İslemci icin bütçem 900 ama eger bahsettigim islemci sizin icin de iyiyse yeni bir anakart alabilirim. Gerci sanirim bu islemci DDR3 destekliyor 4790k bu zamana gore ne kadar iyi olabilir bilmiyorum.
i7 5820K icinse anakartlar biraz pahali gibi emin degilim.

CPU-Z ekran goruntusu alamiyorum o yüzden yazdim.

CPU = Intel Pentium E6300 2.8 GHz.
Mainboard = ASUSTeK Computer-P5KPL-AM in/roem/si
Chipset = Intel p35/g33/g31
Memory = DDR2 2 GB Samsung RAM(2*2 takili normalde ama gormuyor sanirim)

Üzgünüm fakat bu işlemcileri kullanmak istiyorsanız sadece anakartınızı değil RAM'inizi de değiştirmeniz gerekir. Zaten işlemci, anakart, RAM değiştikten sonra geriye bir şey kalmıyor. Anakartınız çok eski, bu işlemciler çok çok yeni. Anakartınızın desteklediği işlemcilere aşğıdan ulaşabilirsiniz. Onun dışında bu kasayı kullanmak istiyorsanız kullaanbileceğiniz tek parçası kasası olur.

Hocam, bunlar zaten 4790K gibi falan değil. Bunlar farklı. Daha çok server amaçlı. Bunların anakartı da farklı. Yani bunlarla uğraşmaya gerek yok.

Bence 5000-6000 TL'ye AM4 sistem toplayın.

Bence 5000-6000 TL'ye AM4 sistem toplayın.

Su an o kadarlik bütçem yok zaten onceden de birkaç defa sistem toplamak icin konular acmistim ama her defasinda ailevi nedenlerden dolayi vazgectim.

Hocam, bunlar zaten 4790k gibi falan değil. Bunlar farklı. Daha çok server amaçlı. Bunların anakartı da farklı. Yani bunlarla uğraşmaya gerek yok.

Bu alinabilir mi? Hocam ekran karti da RX 570 dusunuyorum. Ramide suanlik idare etmeye çalışacağım eger DDR2 calisirsa sadece kullanmak icin acilsin yeter PC daha sonra RAM eklemeyi dusunuyorum zaten.

Su an o kadarlik bütçem yok zaten onceden de birkaç defa sistem toplamak icin konular acmistim ama her defasinda ailevi nedenlerden dolayi vazgectim.

Bu alinabilir mi? Hocam ekran karti da RX 570 dusunuyorum. Ramide suanlik idare etmeye çalışacağım eger DDR2 calisirsa sadece kullanmak icin acilsin yeter PC daha sonra RAM eklemeyi dusunuyorum zaten.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Videoya gore bence kullanilir ama dusundugum RX 4 GB burada GB kullanilmis.

Son düzenleme:
Anladım hocam. İ5 3470 için de DDR3 RAM ve anakart gerekir. Esonic almayın derim. İkinci el de bakabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı