i7 5280K Sisteme Kasa, PSU ve Soğutucu Tavsiyesi

Burak Tanış

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar;

Başlıkta belirttiğim gibi önerilere ihtiyacım var. Şu an eksiklerim kasa, güç kaynağı ve soğutucu. İleride çift monitör kullanmayı düşünüyorum.

Performans ve F/P açısından 2 farklı öneri verebilirseniz çok memnun olurum.

Intel i7-5280k
MSI X99s SLI Plus
Samsung Evo 850 - 500GB
4x4 GB Gskill DDR4
MSI GTX 980 Gaming 4G Ekran Kartı
2 Adet 27 İnç Monitör

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu sisteme guç kaynağı olarak Cooler Master Silent 2 1000 W Moduler PSU soğutucu olarakta Corsair veya Cooler Master'dan çift fanlı, kapalı devre sıvı soğutma alınabilir.

Bir de anakartı en aşağı m x99s m power yap. O.C Genie ile tüm sistemi overclock edersin.

Kasa olarakta Corsair Vengeance C70 oneririm.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kullanım amacıma göre bu sistemin uygun olduğunu düşündüm, belirttiğim parçalar satın alınmış durumdadır. Öneriler için teşekkürler, başka öneri verebilecek var mı? Uzun yıllar işimi görmesi ve pratiklik benim için önceliktir.

Kasa olarak, corsair 780t beyaz kasa öneririm. Full tower olmasının yanı sıra gayet şık bir ürün. Uzun yıllar upgrade edip kullanabilmeniz açısından kasanın boyutunun büyük olması bence önemli, şuan gtx 980 ler mid tower kasalara zar zor sığmakta.

Bütçe göremedim.
Kasa için bu. www.vatanbilgisayar.com: Corsair Obsidian Serisi™ 750D Full Tower Pencereli Siyah Kasa - Vatan Bilgisayar
Güç kaynağı için bu. www.vatanbilgisayar.com: Fsp Aurum Pro 80Plus Gold 1200W Modüler Güç Kaynağı - Vatan Bilgisayar (Bunu önermemin sebebi ileride SLI gibi şeyler yapabileceğini göz önüne aldığım' dan dolayı. Tam bir F/P ürünü bana göre. İstediğiniz gibi upgrade yapabilirsiniz.)
Soğutucu olarak ise bu. www.vatanbilgisayar.com: Corsair Hydro Serisi™ H110 Sıvı Soğutma Sistemi - Vatan Bilgisayar( H110i de tercih edilebilir.)

Bu kadar masraf yapmışssınız zaten. Bunları da alın ömürlük kullanın. İyi sosyaller.

Soğutucu olarak yurtdışından alabilirsen Nochtua D--14 alın hava yada sıvı soğutma olarak tüm rakiplerini ezer diyorum. (Fantezi sistemler dışında)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı