i7 5500U sistemde formattan sonra FPS düşüşü

Kerem ince

Centipat
Daha fazla  
Laptopuma daha yeni Windows'un kendi sitesinden mediatoredan Windows kurdum butun ayarlamalarini yaptım performans açısından fakat aşırı şekilde drop yiyorum. Nedenini bir türlü çözemedim. 60FPS sabit LoL ve Valorant oynadığımı hatirliyorum. Simdi drop yemeden oynamak mumkun değil. Sizce sorun nedir, yardimci olabilir misiniz? Videoda 55 FPS'e kadar düşüyor fakat 30'lara ve 40'lara da çoğu zaman düşüyor. Başka bir tarama vs isterseniz yapabilirim. RAR dosyasında drop videosu bulunuyor.

NVIDIA 840M ekran kartı.
8 GB RAM.
i7 5500U işlemci.
SSD Team Group CX1 SSD (480 GB) şu an içinde bulunan.
Hikvision C100 SSD (240 GB) içinde bulunan problemliyse takabileceğim.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2023-05-06 at 22.21.23.jpeg
    WhatsApp Image 2023-05-06 at 22.21.23.jpeg
    90,1 KB · Görüntüleme: 18
  • 2.PNG
    2.PNG
    18,2 KB · Görüntüleme: 17
  • 3.PNG
    3.PNG
    22,2 KB · Görüntüleme: 18
CMD'ye kod yazıp nihai güç modunu açmayı deneyin. Eğer nihai mod açıksa NVIDIA Experience'tan pil modunu kurcalayın. Bunlarda işe yaramaz ise NVIDIA Control panel ayarlarını tekrar kontrol edin.

60 fps sabit oynayabiliyodum ben sonra bi anda drop yemeye başladım neden olabilir peki

CMD'ye kod yazıp nihai güç modunu açmayı deneyin. Eğer nihai mod açıksa NVIDIA Experience'tan pil modunu kurcalayın. Bunlarda işe yaramaz ise NVIDIA Control panel ayarlarını tekrar kontrol edin.
ne kodu yazıyorum yani kod ne nvida experience uygulama mı?

60 FPS sabit oynayabiliyordum ben sonra bir anda drop yemeye başladım neden olabilir peki.

Ne kodu yazıyorum yani kod ne NVIDIA Experience uygulama mı?

powercfg /duplıcatescheme E9A42B02-D5DF-448D-AA00-03F14749Eb61
CMD'yi yönetici olarak açıp bu kodu yapıştırın sonra güç ayarlarına girip nihai güç modunu seçin. Ayrıca 8 GB RAM tek kanala takılıysa FPS düşmesi'un kaynağı muhtemelen ondandır. Yeni RAM alıp çift kanal kullanmanız gerekebilir.

powercfg /duplıcatescheme E9A42B02-D5DF-448D-AA00-03F14749Eb61
CMD'yi yönetici olarak açıp bu kodu yapıştırın sonra güç ayarlarına girip nihai güç modunu seçin. Ayrıca 8 GB RAM tek kanala takılıysa FPS düşmesi'un kaynağı muhtemelen ondandır. Yeni RAM alıp çift kanal kullanmanız gerekebilir.
tek slot var

Laptop sitesinden kontrol edin BIOS'u.
ne olarak aratmam gerekiyor kendi biosum ne nerden öğreneceğim ve güncelle karşılaştıracağım

Yeni konular

Geri
Yukarı