i7 5820K İşlemciye CM 212 EVO Almak

frea

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar forumda yeniyim fakat işlemci soğutucusu konusunda beni aydınlatır mısınız? İşlemcim i7 5820K. Overclock yapıcam buna fakat Cooler Master 212 EVO almayı düşünüyorum, fakat araştırmalarım sonucu bazı kitleler hava soğutmanın overclock için verimli olmayacağını söylüyor. Render işi için kullanıcam. Sizce su soğutmamı tercih etmeliyim? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Cinema4D kullanıyorum Vray ile render yapıyorum yani işlemci ile render yapıcam hangi su soğutma modeli beni üzmeden kullanım sağlar.

Bu soğutucu pek olumlu yorumlar almamış fakat gene de düşünebilirim. Yardımlarınız için teşekkür ederim fakat Oğuzhan Bey'in bu işle uğraştığı mesajlarından ve web sitesinden görülüyor. Onund a bir fikrini almayı isterim.

@frea Cooler master seidon alabilirsin veya Corsair Hydro serisinden birini bende Seidon kullanıyorum, fiyatı 400 tl civarıydı galiba, render işiyle pek uğraşmam benimde işlemcim İ7 4790k o.c yaptım oyunları en yüksek ayarlarında üstünde saatlerce oynadım ve işlemcim en fazla 52 dereceye kadar ısındı. Tabii ki burada bütçeni belirtmemişsin fakat kaliteli bir sıvı soğutmanın fiyatı 400-500 tl arası oluyor. ama emin ol pişman olmazsın. Hem sessizlik hemde güvenlik açısından bir numaradırlar.

işlemci i7 5820k
anakart Msı Slı Plus
ram Kingston predator 4*4 quad kit 16 gb 3000Mhz
ekran kartım gtx770 asus strix rog 4gb 256 bit
kasa corsair air 540 küp kasa
güç kaynağı corsair rm750watt

Yaklaşık 6000 tl bütçem var. Uygun soğutucuyu arıyorum hala :)

Pardon GTX 970 olucaktı. :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı