i7-640M sistem Windows 10 kaldırır mı?

Hibrit hard disk demek 8 GB SSD gerisi HDD, disk kontrolcüsü sık kullanılan dosyaları (işletim sistemi Chrome vb.) SSD'ye aynalar bu sayede bu dosyalar ssddeymiş gibi çalışır gerisi HDD'de. Windows 10 her koşulda Windows 8'den iyidir bence.

Haklısın ama bende elimde biraz performansı düşük bilgisayar olduğunda Windows 10'da daha ağır çalıştığını fark ettim. Windows 7 kurma ihtiyacı duymadım çünkü sürücüler hatalar biraz uğraştırıyor ve yeni programlar ile uyumsuz çalışıyor. Windows 8'i kolaylıkla çalıştırabiliyor açıp kapanma hızı bile hızlanıyor. Windows 10 tabii ki daha iyi ama her bilgisayar kolayca çalıştırmıyor.

Haklısın ama bende elimde biraz performansı düşük bilgisayar olduğunda Windows 10'da daha ağır çalıştığını fark ettim. Windows 7 kurma ihtiyacı duymadım çünkü sürücüler hatalar biraz uğraştırıyor ve yeni programlar ile uyumsuz çalışıyor. Windows 8'i kolaylıkla çalıştırabiliyor açıp kapanma hızı bile hızlanıyor. Windows 10 tabii ki daha iyi ama her bilgisayar kolayca çalıştırmıyor.

Olabilir ancak yine de Windows 10 bütün ağırlaştırıcı özelliklerini kısıp kullanmak daha iyidir diye düşünüyorum hala. Windows 8 ve vista evlat olsa...

Olabilir ancak yine de Windows 10 bütün ağırlaştırıcı özelliklerini kısıp kullanmak daha iyidir diye düşünüyorum hala. Windows 8 ve vista evlat olsa...

Windows 8'den bahsetmiyorum 8.1'den. Bu arada Windows 10 ağırlaştırıcı özellikleri kısmak derken? Bilgisayarımda uygulamak isterim.

Kapsamı değişir doğrudan performans odakli bir ISO bulup kurmaktan bütün özellikleri kapamaya kadar. Ben Windows 10'u zayıf bir bilgisayara kurarken bütün cafcaflı grafik özelliklerini kapattıktan sonra güvenlik için en fazla Bitdefender Free'yi kurup Advanced System Care ile bakım uygularım sonrasında Advanced System Care'i kaldırırım kendisi yüklüyken fazladan yük bindiriyor. Üzerine sistem HDD ise muhakkak IObit Smart defrag kurarım ve otomatik olarak disk birleştirme ayarlarını yaparım. Eğer RAM'de yeterince yer varsa ramdisk yazılımı kurarım eğer Smart defrag Pro ise içerisinde basit bir ramdisk opsiyonu var oda iş görür.

Veremem modlanmış ISO işi şans işi elimde güvendiğim bir örnek yok dolayısıyla veremem. Ancak ararsanız modlanmış performans ISO'ları bulursunuz eminim, güvenip güvenmemek size kalmış.

Geri
Yukarı