i7-6500u laptopta RAM olması gerekenden daha az görünüyor

Bütçe
-

honorland

Femtopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Dostlar selamlar. Dizüstü bilgisayarımda RAM daha önce 8 GB görünüyordu, şu an 5.8 GB olarak görünüyor. Herhangi bir şekilde bilgisayara dışarıdan müdahale olmadı. Bundan kaynaklı olarak oyunlarda FPS bilgisayarda da performans düşüşü yaşıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.
Sistem özelliklerim şu şekilde.
Cihaz adı:
İşlemci Intel(r) Core(tm) i7-6500u CPU @ 2.50GHz 2.60 GHz.
Takılı RAM 8,00 GB (kullanılabilir: 5,83 GB)
Cihaz kimliği
Ürün kimliği
Sistem türü 64 Bit işletim sistemi, X64 tabanlı işlemci.

Cihazda dahili grafik birimi var. Bu da kullanabiliyor.

Sistemin daha iyi ve sağlıklı çalışması için RAM ayırmış. Ekran kartı için ortalama 2 GB falan ayırabiliyor.

Ekran Görüntüsü (2).png

Öncelikle hızlı geri dönüşünüz için teşekkür ederim ama kendimi iyi ifade edememişim aldığımda ekran resminde görebileceğiniz gibi sistemde 8 GB DDR3 olması gereken RAM şu an 5.8 GB olarak gözükmekte daha önceden 7.2 GB olarak görünüyordu 4.3/5.8 olan kısımdaki 5.8 GB olan kısmın yaklaşık 7.2 GB idi daha önceden şu an 5.8 olarak görünüyor. Onun ile ilgili problemim vardı.

Eki Görüntüle 1127512

Öncelikle hızlı geri dönüşünüz için teşekkür ederim ama kendimi iyi ifade edememişim aldığımda ekran resminde görebileceğiniz gibi sistemde 8 GB DDR3 olması gereken RAM şu an 5.8 GB olarak gözükmekte daha önceden 7.2 GB olarak görünüyordu 4.3/5.8 olan kısımdaki 5.8 GB olan kısmın yaklaşık 7.2 GB idi daha önceden şu an 5.8 olarak görünüyor. Onun ile ilgili problemim vardı.

bendede var.png

8 GB RAM olan her PC de bu durum söz konusudur. Zamanla PC daha çok RAM ihtiyacı doğar sistemin gayet sağlıklı çalışabilmesi için. Sistemin zaten zamanla sürücülerini güncellediğin ekran kartına daha fazla RAM ayırabilir. Ben sürücülerim güncel ve ortalama 2 GB ayırıyor. Sonradan fark ettim biri dahili ve biri harici 2 ekran kartın varmış ama yine de boştayken %70 üzeri kullanması garip.bendede var.png

Eki Görüntüle 1127518

8 GB RAM olan her PC de bu durum söz konusudur. Zamanla PC daha çok RAM ihtiyacı doğar sistemin gayet sağlıklı çalışabilmesi için. Sistemin zaten zamanla sürücülerini güncellediğin ekran kartına daha fazla RAM ayırabilir. Ben sürücülerim güncel ve ortalama 2 GB ayırıyor. Sonradan fark ettim biri dahili ve biri harici 2 ekran kartın varmış ama yine de boştayken %70 üzeri kullanması garip.Eki Görüntüle 1127518

Teşekkür ederim dostum boşta değil aslında arkada Chrome açık orada da 10-12 sekme açıktı o sırada ondan biraz yüksek çıkmış.
Sistemin daha iyi ve sağlıklı çalışması için RAM ayırmış. Ekran kartı için ortalama 2 GB falan ayırabiliyor.

Peki ayırmaması için ne yapmam gerek RAM'i eski haline nasıl getirebilirim?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı