i7-6500U sisteme RAM takviyesi yapılmalı mı?

Persendirian

Hectopat
i7-6500u GTX 950M GDDR5 ve 8 GB 2133 özelliğine sahip bir dizüstü bilgisayarım var. 8 GB takviye yapmayı düşünüyorum. Uyumlu modeller 600 TL gibi fiyat bandında. Acaba almaya değer mi yoksa satıp bilgisayar mı yükselteyim? 16 GB RAM değerine ulaşmak FPS olarak fark yaratır mı?

Arttırır ama ben de laptop kullanıyorum ve AMD Ryzen 5 3500U'su var. Pek memnun değilim ama memnunsan RAM tak. Memnun değilsen ve satıp 600 TL ekleyip daha iyi bir bilgisayar alabiliyorsan al. Benim fikrim bu.

i7-6500u GTX 950M GDDR5 ve 8 GB 2133 özelliğine sahip bir dizüstü bilgisayarım var. 8 GB takviye yapmayı düşünüyorum. Uyumlu modeller 600 TL gibi fiyat bandında. Acaba almaya değer mi yoksa satıp bilgisayar mı yükselteyim? 16 GB RAM değerine ulaşmak FPS olarak fark yaratır mı?

Şu an laptopun üzerindeki bellekler çift olarak takılmışsa ve Dual channel olarak çalışıyorsa 8 GB ve altı RAM isteyen oyunlarda bir fark yaşamazsınız, 16 RAM isteyenlerde performans farkı elbet olur.

Çift kanal RAM ile bant genişliği daha fazla olur. Bu da fayda sağlar. Satmak isterseniz de 16 GB RAM olan cihaz daha çabuk satılır.

Geri
Yukarı