i7-6500U ve GT 940MX Düşük Performans Sorunu

Elvis Adalsteinn

Hectopat
Öncelikle herkese merhabalar.

Lenovo ideapad 510 markalı laptop kullanıcısıyım. 12GB'lık bir RAM'a sahibim. Geforce GT 940MX 4GB ekran kartına, 1 TB HDD'ye 240 GBB SSD'de bulunuyor. İşlemcim Core i7-6500U 2.5GHz

Ancak bunlara rağmen, GTA V en düşük ayarlarda. Far Cry 4'ü en düşük ayarlarda oynamaya çalıştığımda oldukça düşük bir FPS ile karşılaşıyorum. Nvidia'nın denetim masasını ayarlardım yapılması gereken ancak bilmediğim sanırsam bir çok özellik daha var. Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
940MX ile oynadığınız oyunlarda;
Far Cry 4 1366x768 çözünürlükte ortalama 30 FPS alırsınız.
GTA 5 1366x768 çözünürlükte ortalama 65-70 FPS alırsınız.
Daha düşük FPS alıyorsanız yük altındaki sıcaklık değerlerinizi paylaşın.
Ekran kartının sürücüsü güncel mi? Değilse güncelleyin.
Ve bilgisayarı uzun süredir kullanıyorsanız temizlik şart. 2 senedir temizlemediğim bilgisayarımı temizleyince epey performans artışı olmuştu.

Bugün güncelledim. Yakın bir tarih içerisinde de format attım. Temiz henüz.
Temizlik derken içindeki tozların temizliğini kast ettim. Ayrıca çeşitli programlarla donanım parçalarında herhangi bir sıkıntı var mı yok mu öğrenebilirsiniz. Benim bilgisayarım da eskiye nazaran çok yavaşladı sebebi HDD'de çok bad sector varmış o yüzden. Ömrünü tamamlamış yani. Bilgisayarınız 2-3 yıllıksa ve eskiden olmayan sorunlar şimdi oluyorsa sebebi bu tarz şeyler olabilir. Donanım sağlamsa ve yavaşsa yazılımsal bir şey olabilir o konuda pek bir bilgim yok burdaki arkadaşlar yardımcı olacaktır.

Çözüm

Evet, o civarlarda fps alıyorum. Bir tık altı olabilir GTA V için.

Bende 2gb 940 mx ekran kartı var AsusX555UQ laptop battle royale oyunlarda çok performans eksikliği var ekran kartımı devre dışı bırakıp fortnite a girdim aynı fps birazcık daha fazla drop giriyordu 940m olan arkadaşım sıkıntısız bir şekilde fortnite oynuyor pc sinin geri kalan özellikleri çok daha kötü ve ben yeni temizledim
Bende 2gb 940 mx ekran kartı var AsusX555UQ laptop battle royale oyunlarda çok performans eksikliği var ekran kartımı devre dışı bırakıp fortnite a girdim aynı fps birazcık daha fazla drop giriyordu 940m olan arkadaşım sıkıntısız bir şekilde fortnite oynuyor pc sinin geri kalan özellikleri çok daha kötü ve ben yeni temizledim
örnek olarak cs de 200 fps civarı oynarken fortinte 40 fps alıyordum

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı