i7-6700 Anakart Seçimği

serdar1992ss

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle herkese merhabalar i7-6700 işlemci kullanmak istiyorum ama forum da bayağı bir gezmeme rağmen tatmin edici bir bilgi bulamadım... Şimdi benim sorum şu şekilde...

1.Anakart: http://www.vatanbilgisayar.com/asus-h170-pro-gaming-intel-h170-soket-1151-ddr4-2133mhz-usb-31-hdmidvi-anakart.html

2.anakart:MSI H170A GAMING PRO Intel H170 Soket 1151 DDR4 2133MHz HDMI&DVI USB 3.1 Anakart

3.anakart:MSI H170 GAMING M3 Intel H170 Soket 1151 DDR4 2133MHz HDMI&DVI USB 3.1 Anakart

Bu 3 ankarttan birini almayı düşünüyorum toplayacağım sistem biraz uzun ömürlü olmasını istiyorum hız aşırma yapmayacam (turbo boost yeterli olacaktır) i7-6700 işlemciye h170 socetli anakart yeterli olurmu yoksa Z170 soketli bir anakart mı tercih etmeliyim?

2'inci olarak ta msı ın Pro ve Gaming kartlarında aradaki fiyat farkını vermek gerekecek ne gibi farklar var birisi açıklaya bilirse çok menmun olurum...

Ve esas büyük sorumda 3 anakarttan hangisi uzun vadede işime daha çok yarar...

Son düzenleyen: Moderatör:
MSI H170A'da RGB Led var, yani ışıklandırmayı sağlıyor. H170'te ise yok. Yani pencereli bir kasa alacaksanız estetiği artırır. Ayrıca ikisi arasında tiplerine göre USB 3.1 port sayılarında değişiklik var. MSI mı ASUS mu dersen bence MSI. ASUS'a para vermek marka değerinden dolayı para vermek gibi geliyor. Ayrıca bir yerden MSI'ın Türkçe BIOS desteği verdiğini duymuştum. Ürünler hakkında daha fazla detaylı bilgi ve kıyaslama istiyorsanız markaların resmi sitelerinden ürünleri bularak özelliklerini okuyabilir ve kıyaslayabilirsiniz. İyi sosyaller...

Çok iyi bir yere parmak bastın hocam ayrıca İ7 6700K ile aralarında çok bir para olarak fark yok diye biliyorum OC yapmayabilirsin ama Turbo açık 4.17Ghz azımsanacak değil ve ilerde çok çok ilerde bu işlemci bir gün yetersiz kalırsa(ilk 3-5 sene sanmıyorum) OC ile verimliliği artırma şansın da olur ki hocamın dediğine katılıyorum bellek frekansını da kısmamak adına önerdiği kart diğer markalara kıyasla aynı kalitede ve daha ucuz ben daha detaylı araştırınca M7 aldığıma pişman oldum diyebilirim sorun yok fakat aynı kalitede daha az masraf, kesinlikle i7 6700K almanı tavsiye ederim bariz hissedersin.

Çok iyi bir yere parmak bastın hocam ayrıca İ7 6700K ile aralarında çok bir para olarak fark yok diye biliyorum OC yapmayabilirsin ama Turbo açık 4.17Ghz azımsanacak değil ve ilerde çok çok ilerde bu işlemci bir gün yetersiz kalırsa(ilk 3-5 sene sanmıyorum) OC ile verimliliği artırma şansın da olur ki hocamın dediğine katılıyorum bellek frekansını da kısmamak adına önerdiği kart diğer markalara kıyasla aynı kalitede ve daha ucuz ben daha detaylı araştırınca M7 aldığıma pişman oldum diyebilirim sorun yok fakat aynı kalitede daha az masraf, kesinlikle i7 6700K almanı tavsiye ederim bariz hissedersin.

m5 ve m7 arasında ne gibi farklar var, ben de m5 almıştım çok bir fark göremediğim için. Bilgilendirirseniz sevinirim.

beyler k.b. mayın ceza yedim cevap atamadım :(

sisteme madem z170 socet daha iyi olur diyorsunuz biraz daha para eki yapıp i7-6700k ve asus sabertooth z170 mark 1 almayı düşünmeye başladım Haziranın 1 inde sistemi topluyacam bu ikisi uyum bakımına nasıl olur peki ?

sistemde şimdilik yine O.C. yapmayacam ilerde bakarız ama...:)

Dosya Ekleri

• Adsızadqd.png
    Adsızadqd.png
    33 KB · Görüntüleme: 135
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı