i7 6700 Anakart Seçimi

Arkadaş doğru söylüyor eğer söyledikleri anakartı alırsan ki bende onu almanı tavsiye ederim o.c yapmayacağın için 2133mhz cl14 olan rami almalısın hem ucuz hemde 2133mhz olarak değerlendirince daha kaliteli.
1. sini seçmelsiniz cl14 çünkü, 2. seçenekte 3000 mhz anakartınız bizim önerdiğimiz anakartı seçicekseniz eğer 2. seçenekteki ramlar 2133 mhz hızında çalışır.(Bildiğim kadarıyla)
Yardımcı olduğunuz için teşekkürler arkadaşlar genel olarak sistemi bu şekilde kurmayı planlıyorum.Sizinde yorumlarınızı bekliyorum.

Anakart : MSI H170 GAMING M3 Intel H170 Soket 1151 DDR4 2133MHz HDMI&DVI USB 3.1 Anakart
İşlemci : Intel Core i7 6700 Soket 1151 3.4GHz 8MB Önbellek 14nm İşlemci
Ram : Kingston 16GB (2x8GB) HyperX FURY Black Series DDR4 2133MHz CL14 1.2V XMP Ram
Harddisk : Seagate 3.5" 1TB Barracuda Sata 3.0 64MB Cache 7200Rpm Harddisk
Ssd : Kingston 240GB HyperX Savage Serisi Sata 3.0 Cache SSD (Okuma 560MB/Yazma 530MB)
Güç Kaynağı : High Power Astro Lite 750W 80Plus Gold 62.5A 12V Güç Kaynağı Fiyatı

* Ekran kartı için biraz daha beklemeyi düşünüyorum. Güç kaynağını 750 W seçmemin tek nedeni nvidia değilde ati r9 serisinden(390,390x) bir ekran kartı alırsam yeterli olmasını istiyorum.
* Ayrıca HDD'yi listeden çıkarıp SSD yi 480 gb almak mantıklı mı acaba sizce ?(HDD'yi daha sonra ekleyecem yine.)

SSD ye şimdilik gerek yok ama HDD seagate yerine western Digital öneririm.
Güç kaynağı içinse Aerocool KCAS 600W 80+ Bronze Aktif PFC Güç Kaynağı bu yeterli olucaktır diye düşünüyorum.
* Sistemi SSD siz kurmayı düşünmüyorum.
* Seagate yerine neden WD yi önerdin?
* Söylediğin güç kaynağı çok daha makul gözüküyor 600 W acaba r9 390 tarzı bi ekran kartı için yeterli olur mu ?
Ayrıca yorumların için teşekkürler dostum :)

Yeterli olur. Ssd sonra bütçen olduğunda ekle bence çünkü sınırlı bütçeler olunca ssd için bişilerden kısmak zorunda kalınıyor. Ama sonradan ekleyip bileşenden kısmamak daha mantıklı değilmi? Wd daha iyi marka bana göre. Yardımcı olduysam Ne mutlu.

Yeterli olur. Ssd sonra bütçen olduğunda ekle bence çünkü sınırlı bütçeler olunca ssd için bişilerden kısmak zorunda kalınıyor. Ama sonradan ekleyip bileşenden kısmamak daha mantıklı değilmi? Wd daha iyi marka bana göre. Yardımcı olduysam Ne mutlu.
Sağol dostum yardımcı oldun belki bütçeyi biraz daha artırabilirim.Bütün parçaları bir anda alamayacağım zaten önce bir kısmını sonra kalan kısmını :)

600w R9 390 için biraz düşük kalıyor en düşük 650w öneriyorum. Benim görüşüm bu tabi ki ama yinede size kalmış. Ben Aerocool KCAS 600w R9 380x ile kullanıyorum ve yeterli geliyor.

Aynı soruyu benimde kafamda var yorumlarda net bi cevap bulamadım.Overclock yapılmayan bir işlemciyle anakart overlock edilir mi ve benim alacağım anakart overlocklu 3600mhz oluyor buna uygun birde RAM önerir misiniz ?

Hem Nvidia hemde AMD güç tüketiminde yeni mimarilerde ciddi atılımlar yapacaklar. Dolayısıyla en performanslı tek kart için bile 80+ 500W yeterli olacaktır. Eskiden SLI, CF yapmak için en az 1000w istenirken, yakında çıkacak mimariler sayesinde çift kart için çıta 750W olacak.

Sistem için diyebileceğim madem bütçe var o zaman H170 almak doğru tercihtir.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı