i7 6700 Cooler Master Hyper T4 Montajı

Şu an o takılı olan metal braket anakartın orijinal braketi mi? Yoksa daha önceden farklı bir soğutucu mu takılıydı? Mobilde olduğum için detaylara bakamıyorum. Orada o braketin olmaması gerekiyor normalde. Şu altta attığım linkteki gibi olması gerekiyor.
Peki soğutucunun içinden çıkan vidalar şu an o takılı olan brakete uymuyor mu. Ona takmayı deneyin.
ROG B250H and B250G are gaming mobos for the everyman

Hocam dünde ben gerçekleştirdim montajını videoya bakarak.Kitapçıkda parçalar biraz belirgindi.Montajın fotoğrafını atabilirim.İki kişi yapabilirseniz faydanıza olur.Yalnız kutunun içinden çıkan macun biraz cıvık geldi bana dikkat edin.Ben sıkarken işlemcinin hafif kenarlarına taştı ama sildim.Umarım bir sorun teşkil etmez.Gümüş renkli macunlar iletken oluyormuş sanırsam.

Önceden hangi soğutucu vardı sistemde. Bu şekilde ise stok soğutucudan farklı bir soğutucu olması lazım.

Benim sistemde İ5 7400 işlemci var.H110M Pro Vd anakart var.Stok işlemciyi çıkarttığımda o delikler boş kalıyor bende.Sonra siyah aparata bir ucu sivri öbür ucu ise içine girebilen vidayı takıp sabitliyorsunuz.Daha sonra bu 2 tane daire şeklinde olan aparatları kitapçıkta belirttiği yönde oturtup 2 adet köşelerden sıkıştırma vidalarını taktım.Daha sonrada macun sürüp o çentikli parçayı bakır yüzeyin üst kısmındaki araya gelicek şekilde yapıp sıkıştırdım.

Son düzenleme:
@apytgoy1d evet, standart şekilde öyle olması gerekiyor zaten. Konu sahibi arkadaşın sistemde farklı bir durum söz konusu. Daha önce takılı olan soğutucuyu öğrenirsek ona göre bir çözüm arayacağız.

Anladım hocam gece gece tüm yazdığım mesajlar birbirine girmiş telefondan.Arkadaşa yazacağım yere cevabı size yazmışım.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı