i7 6700 GTX1070 atx ya da mini itx sistem toplama

mahtas

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar artık kesin olarak sistemi toplayacağım için ister istemez işin içine ucundan da olsa girdim bir iki haftadır araştırıyorum diyebilirim. Onun için beni mazur görün :)
Techopat kanalının GTX 1070 Sistem Toplama Rehberi ile sadece bileşenlerle sistemin maliyeti aşağı yukarı 6000TL civarında. Burada çok derine inmeden ama merak ettiğim bazı konulara biraz detaylıca gireceğim.
Vakit ayırıp yardımcı olursanız sevinirim..

1070 atx.PNG

- Bellekler Türkiye'de yok, amazon'dan da alamıyorum Türkiye'ye gönderimi yok bunun yerine ne öneriyorsunuz ? (3200MHz olsa fazla mı gereksiz olur 2666MHz gayet yeterli gibi)

- HDD 2TB 7200rpm olarak ne öneriyorsunuz ?

- Şimdi anakarta gelirsek ben internete kablosuz bağlanacağım için 802.11ac destekleyen bi anakart istiyorum ve bunun için MSI Z170A Gaming Pro Ac modelini mi almalı yoksa Tomahawk Ac mi ? ( Gaming pro ac mini itx anakartı böyle bi sistemde kullanmak uyumsuzluk yapar mı ya da Tomahawk daha mı az oyunculara hitap ediyor. Bunların arasındaki fark nedir ne değildir hangisini öneriyorsunuz ? :esne:
Ve işin beni asıl heyecanlandıran kısmı; şuradaki 8500TL civarında olan mini itx sisteminden monitörü çıkartınca aynı paraya denk geliyor bileşenlerle 6000TL.
Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa daha önce mini kasa kullanan, uzun vadede bi sıkıntı oluşturuyor mu ? Eksisi nedir mesela fazladan koyulan fan ısınma sorununu ortadan kaldırıyor mu ? Anakartın üzerinde RAM için ikiden fazla slot yok zaten ihtiyaçta yok ama bu anakartın ileriye dönük olmadığını gösteriyor.
Mini kasa hakkında özellikle tecrübesi olan arkadaşlar bilgi paylaşırsa kafamdakilerde netleşir umarım.

Son olarak tabi böyle bi sisteme başta 2k monitor düşünüyordum, oyuncu monitörü olarak ideal oturuş mesafesi ve genelde FPS tarzı oyunlar oynadığım için 24 ekran 144Hz 1MS full HD monitörde karar kıldım. Bildiğim kadarıyla 24 ekranlarda 2k monitörler az var ki zaten en aşağı 27 ekran lazım 2k veya 4k çözünürlük için. Bu kısmı kafamda netleştirdim full HD 144Hz 1ms, yalnız sadece kafama takılan G-Sync özelliği. Bir monitöre o kadar para vermeye değer mi seneye nasıl bi teknoloji ile arayı kapatacaklar bilinmez başta aklımda AOC G2460PG ya da ASUS ROG Swift PG248Q vardı G-Sync özelliğini eleyince güncel yeni çıkanlar arasında olan Viewsonic XG2401 model monitör bayağa göze çarpıyor ilerleyen zamanlarda bi ikinci ekran olarakta ips panel alırsam inşallah oyuncu setini tamamlamış olurum :)

Dosya Ekleri

• 1070 atx.PNG
    1070 atx.PNG
    14,8 KB · Görüntüleme: 86
Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı