İ7 6700 sistem boşta %50 çalışma sorunu

Sinoplee

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle birazdan söyleyeceğim sorun bir çok forumda uzun uzun tartışılmış bir sorun gibi gözükebilir. Ama bana biraz daha farklı geldi. Ya da sadece benim paranoyak olmamdan ibaret. Uzatmadan sorunuma geçeyim. 2 Ay önce kadar bir sistem topladım. Bu sistemin beyin işini i7 6700 işlemci yapıyor. Sorun şu ki hiç bir şey yapmadığımda yani sistem boştayken bile CPU %30- %50 arası kullanılıyor. İşin beni şaşırtan tarafı şu ki ne zaman Ctrl+Alt+Delete yapıp görev yöneticisini açsam CPU kullanımı 1-2 saniyeliğine yüksek gözüküyor sonra aniden %3'e falan düşüyor. Oyun oynarken ve render yaparken henüz bir sıkıntı yaşamadım ama bu durum normal mi ? Lisanslı Windows 10 Home kullanıyorum. Sistemimde malware ve virüs taramalarını yaptığımda bir sıkıntı görmedim. Düşüncesini paylaşan herkese çok teşekkür ederim.

Görev yöneticisini açarken bilgisayarındaki bütün işlemleri listelemek için, kısa süreliğine frekansını artırıyor. Tüm Windows 8 ve 10 kullanılan bilgisayarlarda geçerli. Paranoyak değilsin sadece meraklısın :)

Sorun yok aynı olay bende de oluyor ilk açılışta %35'e çıkıp 0'a kadar düşüyor.
Teşekkür ederim.

Görev yöneticisini açarken bilgisayarındaki bütün işlemleri listelemek için, kısa süreliğine frekansını artırıyor. Tüm Windows 8 ve 10 kullanılan bilgisayarlarda geçerli. Paranoyak değilsin sadece meraklısın :)
Bunu bilmiyordum. Teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı