i7 6700 sistem için 2000 TL anakart tavsiyesi

Bütçe
2000
2. elde alabilirim hocam sıkıntı değil deneyip alma imkanı olan birinden alırım sadece model olarak 2666 destekleyen alayım en azından. Max verim alabileyim.

Z170 anakartlara bak o zaman. 3000 üstü onlar destekliyor bir tek. İşlemcin 6. nesil olduğu için 2133 üstü alamayabilirsin bu arada. Öyle bir şey duymuştum, ne kadar doğru bilmiyorum.

Bu anakart da 2133 destekliyor, üstelik sıfır değil bu da.

Anakart 2133'ün üstünde destekliyor diye bir şey demedim zaten. Aynı fiyata Turbox almak yerine bu daha mantıklı. Ayrıca önceki mesajları okumamışsınız sanırım. Adamakıllı RAM desteği istiyorsanız sağlam Z serisi almanız gerek o zaman 3800MHz'lere çıkarsınız.

Anakart 2133'ün üstünde destekliyor diye bir şey demedim zaten. Aynı fiyata Turbox almak yerine bu daha mantıklı. Ayrıca önceki mesajları okumamışsınız sanırım. Adamakıllı RAM desteği istiyorsanız sağlam Z serisi almanız gerek o zaman 3800MHz'lere çıkarsınız.

Adam'ın anakart değiştirmek istemesinin sebebi RAM'ini tam verimde kullanmaması zaten. Yine 2133 destekli anakart önermişsin.

Adam'ın anakart değiştirmek istemesinin sebebi RAM'ini tam verimde kullanmaması zaten.

Bu yüzden önceki mesajları okuyun dedim ya. RAM'lerin 2666'yı bırakın 3600 MHz'de çalışması bile dikkate değer bir fark oluşturmayacaktır. 6-7. nesil işlemcilerde böyle oluyor. Tabii oyun için söylüyorum ben bunu.

Zaten ben almasına gerek olmadığını söylemiştim arkadaş RAM slotunun bozuk olduğunu söyledi.

Yeni konular

Geri
Yukarı