İ7 6700 sistem için RAM önerisi

Unk

Hectopat
Daha fazla  
Yeni üye olarak aranıza katılmaktan onur duyar hepinizi selamlıyorum.
Yaklasık 1 hafta önce bir sistem topladım ve parçalar şu şekilde.

CORSAIR 16GB (2X8GB) DOMINATOR Platinum DDR4 2400Mhz CL10 Dual Kit Ram

Intel Core i7 6700 Soket 1151 3.4GHz 8MB Önbellek 14nm İşlemci

ASUS B150M PRO GAMING AURA Intel B150 Soket 1151 DDR4 2133Mhz VGA&HDMI Anakart

Burada sormak istediğim asıl şey Anakartım XMP desteği mevcut lakin 2133 MHz max frekansı, RAM'lerimde DDR4 mimarisine göre CL10 kit bulmak neredeyse imkansız. Eşlerine göre 200 TL daha pahalı RAM'ler ve Corsair'in yeni cıkardığı bir RAM, uzun sözün kısası 267 MHz cok cok abartılı fark yapar mı? Yaparsa neyde yapar?

Yok kardeş sen bu anakartı alma şunu al da diyebilirsiniz önerileriniz benim için önemlidir.

Lakin fazla bi fark yoksa bu anakartı cok sevdiğimden satın almak istiyorum

2133 CL10 DDR4 mimarisini sorunsuz kullansam RAM'de yeterlidir benim için.

Şimdiden teşekkürler.

Dostum oyun sistemi topluyorsan RAM'ler pek etki yapmıyor performansa. Anakart olarak Z170 çipsetli anakartlar bile o anakarttan daha ucuz. Sırf yüksek hızlı RAM desteğinden dolayı bu anakartı almanı öneririm: GIGABYTE Z170-HD3P Intel Z170 Soket 1151 DDR4 3466MHz(OC) HDMI&DVI Anakart. Asus ne yapmış öyle, B150 çipsetli anakart 540 TL olur mu? Ne özelliği var bu anakartın? Asus Türkiye'de tekel gibi satış yapıyor bazen.

O.C kesinlikle düsünmüyorum xmpde 2400 veya 2133 benim için yeterlidir Render , iş gibi bi aktivitem yok normal standart ev kullanıcısıyım ama Oyun benim için olmassa olmazlardan.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı