i7-6700 Sistemde rastgele zamanlarda mavi ekran

Nomrukan

Hectopat
Daha fazla  
Donanım.
  • İşlemci -> Intel(R) Core(tm) i7-6700 CPU @ 3.40GHz 3.41 GHz.
  • Anakart -> MSI Z170A Gaming M5 (MS-7977)
  • RAM -> 2x8 GB Kingston DDR4-2134 (1067 MHz)
  • Ekran kartı -> NVIDIA GeForce GTX 980 Zotac.
Yazılım.
  • Windows 10 Pro.
  • Sürüm 22h2.
  • Yüklenme tarihi ‎14.‎08.‎2022
  • İs derlemesi 19045.2965
  • Deneyim Windows feature Experience pack 1000.19041.1000.0

Şimdi sorun şu; birkaç aydır arada bir BIOS'tan "bip" sesi geliyordu ama sistemde anormal hiçbir şey gözükmüyordu. Yani FPS düşmesi olsun kasma olsun hiçbir sorun yoktu. Ben de açıkçası sorun aramadan kullandım. Son birkaç gündür sistem yük altında olsun olmasın rastgele zamanlarda mavi ekran vermekte. Okuyabildiğim "VIDEO_TDR_FAILURE" yazdığı ama tam anlayamadım. Sistem masaüstünde boştayken bile bu olay gerçekleşebiliyor.
Minidump dosyamı da ekliyorum.
Minidump.rar
Şimdiden teşekkürler.

Şu video işe yarayabilir

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam teşekkürler ama aygıt yöneticisinde sadece harici ekran kartım gözüküyor. O yüzden devre dışı bırakmaya cesaret edemedim.

Masaüstü bilgisayarda zaten Harici ekran kartı takılıyken ve BIOS'ta seçili değilken Dahili grafik birimi gözükmez.
DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth bu kodu çalıştırın ve İşlemcinizin sıcaklıklarını bir kontrol edin.
Ekran kartı sürücünüzden kaynaklı çökme de meydana geliyor olabilir. Onun için 2-3 sürüm öncesini yükleyebilirsiniz.

Hocam dediğiniz kontrolleri yaptım. Herhangi bir sorun gözükmedi. Ekran kartı sürücüsünü de deneyeyim bi.

İşlemci sıcaklığı yükselmiyordu ama biraz yüke sokayım bilgisayarı bakayım.

Hocam biraz oyun oynadım 56 dereceyi geçmiyor işlemci.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı