i7 6700 Sisteme PSU Önerisi

Gigabyte kaliteli bir markadır. Sorun olmaz.

Hocam Msi Z170 GAMİNG 3 ile arasında 100 TL var. Değer mi o 100 TL için ? Bildiğim kadarıyla büyük artısı ses GİGABYTE in, ve ses benim için önemli.

Bir de hocam alacağım kulaklık ses kartlı bir kulaklık ise anakartın ses yongasının kötü olması bana eksi şekilde döner mi ?

Çift BIOS gerekli ve yararlı bir uygulamadır. Misal; BIOS'unu güncelliyorsun, bir güç kesintisi yüzünden bozuldu diyelim. Bu durum, gerçek anlamıyla anakartını öldürür. Ayrıca, diyelim ki işlemcini O.C. etmek istiyorsun. Her BIOS güncellemesi, stabil bir şekilde performans vermeyebilir. Böyle bir durumda da Dual BIOS teknolojisi sayesinde BIOS'unun önceki versiyonunu kullanarak daha stabil bir şekilde O.C. yapabilirsin. Böyle böyle devam eder bu.

Çift BIOS gerekli ve yararlı bir uygulamadır. Misal; BIOS'unu güncelliyorsun, bir güç kesintisi yüzünden bozuldu diyelim. Bu durum, gerçek anlamıyla anakartını öldürür. Ayrıca, diyelim ki işlemcini O.C. etmek istiyorsun. Her BIOS güncellemesi, stabil bir şekilde performans vermeyebilir. Böyle bir durumda da Dual BIOS teknolojisi sayesinde BIOS'unun önceki versiyonunu kullanarak daha stabil bir şekilde O.C. yapabilirsin. Böyle böyle devam eder bu.

Anlaşıldı GİGABYTE alıcam Hocam benim bir kaç sorum daha var sorun olmazsa sorabilir miyim ? Seni ve diğer iki arkadaşı baya meşgul ettim burda

Estağfurullah hocam. Yardım etmeyeceksek neden buradayız ki?

Eyvallah hocam çok sağol.

Öncelikle şunu belirteyim ben sistemi yazın alıcam fakat şimdiden sorular sorup bilgi topluyorum o an emri vaki olmasın diye.

Şimdi den Ram, kasa bir de alabilirsem PSU bileşenlerini almayı düşünüyorum. Normalde aklımda ki sistem İ5 6500-6600 ve Sapphire RX 480 Nitro+ 8 GB modeli idi. Fakat onları şimdiden alıp yazın elime geçicek olan parayla GTX 1070 ya da o zamana kadar çıkarsa RX 490 modelini almayı düşünüyorum. Tabii ikisi arasında ki testlere bakarak almaya karar vericem.

Hocam elimde ki monitör 5 ms 60 Hz bir monitör daha önce belirtmiştim konuda.

1- GTX 1070 alsam nasıl bir performans alırım ? Bi yerde kart performansını kaybeder monitör değişsen bile eski gücünde olmaz gibi bişey okumuştum, bunun doğruluğu nedir ?

2- Ram de Mhz hızı ne gibi + sağlar ? O.C için gerekli sanırım 2133 Mhz ram O.C performansını etkiler mi ?

3-Psu alırken neye dikkat edilmeli ? Tek bilgim modüler olması o da kablo kalabalığı olmasın diye.

4-İki tane 240 GB SSD yi tek 480 GB SSD şeklinde kullanabilir miyiz ? Kullanabilirsek herhangi bir zararı olur mu ?

5- Ram, PSU konusunda hangi markalara güvenirsiniz ? Nelere dikkat edersiniz ?

6- Freesync monitöre NVidia, yada tam tersi şekilde G-sync monitör de Amd ekran kartı kullanmak performans kaybına yol açar mı ?

Başka sorum yok hocam şuanlık. Yardımcı olursan çok makbule geçer

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı