i7 6700 ve 1660 Ti darboğaz yapar mı?

Genel olarak darboğaz yapacağını sanmam ama düşük CPU kullanımı da bekleme.

İşlemci günümüzde hala çok güçlü falan değil bu arada. i3 10100'den kötüdür muhtemelen.

Yahu yeni nesillerden zaten iyi olduğunu burada tartışmıyoruz. Konuyu okuyun, biraz mantık yürütün. Arkadaş diyor ki darboğaz olur mu olmaz mı? Siz direkt o işlemci bundan kötüdür mantalitesindesiniz ya. Yapmayın böyle.

@darkageman ne diyorsun sen yav? Mesajımın ilk kısmında darboğaz mevzusuna değindim zaten. 2 paragraf şeklinde yazdım idrak edebildin mi? İkinci paragraf "çok güçlü" kafasında gezenler içindi.

Hala çok güçlü demişsin sen. Bir çok kişi de senin gibi "çok güçlü, i7" kafasında yazmış. 6700 güçlü falan değil diyorum ben de. 1660 Ti'a hiçbir güç darboğaz yaptıramaz falan denmiş de 10100 Origins'de %100 kullanım görüyor GTX 1660 Ti'la.
Ne yani 6700 güçsüz bir işlemci mi? GTX 1660 Ti ile darboğaz olmaz.
Evet güçsüz bir işlemci. 2020 yılında güçsüz bir işlemci.

Hayatta bir şeyi savunan bir Fan boy veya benzeri birisi olmadım fakat günümüz oyunlarından sadece bir tanesini atıyorum. İşlemci gereksinimleri içerisinde bakarsınız. 2k ve 4 k da dahil.

Şunu da ekleyeceğim sizde i3 10100f veya i5 10400f olabilir ve günümüz oyunları için yeterli olabilir fakat çoğu insanın sistemini değiştirecek bütçesi yoktur ve elindekiyle idare etmek zorunda kaldığı için bu tarz konular açmaktadır bu da bilinsin.

Geri
Yukarı