i7 6700 ve GTX 1050 Ti sisteme Windows 11 kurmak gerekir mi?

KIZIL BARON

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Denizci
RAM
16 GB
SSD veya HDD modeli
Samsung QVO 1 TB - Samsung EVO 500 GB
Ekran kartı
GTX 1050 Ti 4 GB
Anakart
ASUS H110M-D
İşlemci
i7 6700
Bilgisayarımı aldığım yıllardan beri Windows 10 Home olarak kullandım. İşlemcim desteklemiyor sadece, Windows 11'de onun harici sorun yok. Geçmeli miyim? Kararsızım. Performans düşüşü yaşar mıyım? Sistem özelliklerim ise bunlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemciye bakarak 10'da kalmanız daha iyi olur diye düşünüyorum. Tabi yine denenebilir benimki sadece fikir, olmazsa yine 10'a dönersiniz.

Bilgisayarımı aldığım yıllardan beri Windows 10 Home olarak kullandım işlemcim desteklemiyor sadece Windows 11 onun harici sorun yok geçmeli miyim?

İşlemcin ne konuda desteklemiyor?

İşlemciye bakarak 10'da kalmanız daha iyi olur diye düşünüyorum. Tabii yine denenebilir benimki sadece fikir, olmazsa yine 10'a dönersiniz.

Aynı şekilde düşünüyorum.

Bilgisayarımı aldığım yıllardan beri Windows 10 Home olarak kullandım. İşlemcim desteklemiyor sadece, Windows 11'de onun harici sorun yok. Geçmeli miyim? Kararsızım. Performans düşüşü yaşar mıyım? Sistem özelliklerim ise bunlar.

Ryzen 3 2200G ile sorunsuz kullanıyorum işlemcim desteklemiyor olarak gözüküyor ama TPM2.0 ve Secure Boot bulunduğu için kullanıyorum. Stabil ve Windows 10'a göre daha stabil FPS değerleri ve bir tık daha fazla FPS alıyorum.

TPM2.0 ve Secure Boot desteği varsa geçebilirsiniz bazı oyunlarda TPM2.0 ve Secure Boot zorunlu (Valorant)

Ryzen 3 2200G ile sorunsuz kullanıyorum işlemcim desteklemiyor olarak gözüküyor ama TPM2.0 ve Secure Boot bulunduğu için kullanıyorum. Stabil ve Windows 10'a göre daha stabil FPS değerleri ve bir tık daha fazla FPS alıyorum.

TPM2.0 ve Secure Boot desteği varsa geçebilirsiniz bazı oyunlarda TPM2.0 ve Secure Boot zorunlu (Valorant)

Evet destekliyor TPM ve secure o kadar eski değil kartım.

Evet destekliyor TPM ve secure o kadar eski değil kartım.

Geçebilirsiniz stabil çalışmazsa Windows 10 geçersiniz Windows 11'in ilk zamanlarında nadirende olsa masaüstünde kasmalar yaşıyordum 22H2 ile düzeldi o sorun. Ekim sonlarına doğru 23H2 çıkacak ve daha da iyi olacak işletim sistemi.

Geri
Yukarı