i7 6700 ve MSI GTX 1060 6 GB Sistem Oyunlarda Takılması

ZirÆl

Decapat
Evet dostlar bilgisayarımı kullanalı 2 sene oluyor hiçbir sorunla karşılaşmadım 4.formattan sonra ise bilgisayarı açtığım zaman her oyunda 1 kere ekran donuyor fakat pc çalışmaya devam ediyor. Alt tabda discord açık arkadaşlarım ile konuşabiliyorum , görev yöneticisini açıyorum ama giremiyorum. Bu olay her oyunda sadece 1 kere oluyor.

Ekran kartı: Msi gtx 1060 6 gb
İşlemci: İntel i7 6700
Ram: Çift ram 8gb ddr3 1600 mhz
Hard disk: Seagate 1 Tb 3.5" Barracuda 64mb 7200 Rpm Sata3 St1000dm003
İşletim sistemi: Windows 10 Home

Not: nvidianın son getirdiği driver updatesinden sonra 2 gün düzeldi şimdi sorun tekrar başladı temiz bir şekilde kaldırdım ve tekrar kurdum yine çare yok.
Not 2: Sıcaklık normal derecede.

Son düzenleme:
DDU ile surucuyu sil tekrar kur. Oyun ici degerleri MSI afterburner ekran goruntusu buraya at.
DDU ile sürücüyü silip tekrar kurdum ancak düzelmedi
1530388399273.png

İşlemcinin termal macunu degistirme ve kasanin temizlik vakti gelmis. Ayrica Windows Update yap. İsletim sistemi zaten 64 bit dimi. :)

(Çözüldü): Eğer böyle bir sorun yaşıyorsanız işlemcinizin fazla ısınmasından kaynaklı olma ihtimali var termal macununuzu kontrol edin. Benim sorunum termal macundan kaynaklıymış.

En iyi Cevap: ProfTech teşekkürler dostum.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı