i7 6700 ve R9 390 sistem yükseltme

Adnan Horc

Decapat
Mevcut bilgisayarım bu. Üzerine nasıl bir yükseltme yapabilirim? Öneri bekliyorum. Kullanim amacım LoL, PUBG, Twitch, Photoshop CS6 Dreamwiever, HTML ve video.
Eşit çalışacağım. Bütçe 2500 TL.
  • i7 6700
  • MSI H110 anakart
  • 16 GB DDR4 RAM
  • 120 GB SSD
  • 2 TB HDD
  • R9 390 Asus Strix 3 fan 8 GB 512 bit

Son düzenleyen: Moderatör:
Şuan bence sistem gayet iyi paranızı biraz daha biriktirip ileride yeni çıkan ürünlerle ve tabi bilgisayarın size istediğinizi vermemeye başlayınca güncelleme yapmanızı öneririm. Bu devirde para kolay kazanılmıyor sizde bilirsiniz ileride güncellemek yapmak en mantıklısı.

Saydığınız oyun dışındaki işlemler için çok çekirdek performansı önemli diye biliyorum. Eğer öyleyse Ryzen 5 1600, OC ile i7 8700K'ya çok yakın performans sergiliyor:) Yani bende elinizdeki işlemci ve anakartı satıp Ryzen'a geçin derim.

Yayın açmak için Yeterli bir sistem mi sizce. Sadece lol yayını açmayı düşünüyorum
Saydığınız oyun dışındaki işlemler için çok çekirdek performansı önemli diye biliyorum. Eğer öyleyse Ryzen 5 1600, OC ile i7 8700K'ya çok yakın performans sergiliyor:) Yani bende elinizdeki işlemci ve anakartı satıp Ryzen'a geçin derim.
Ryzene pek güvenemiyorum kardeşim ya intel bildiğimiz marka yıllardır
Önerilerinizi bekliyorum hala.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı