i7 6700K ve AMD R9 390 Sistem Toplama

efemerttuncer

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhabalar öncelikle, uzun zamandır oyun bağımlısıyım ve beni uzun bir süre götürebilecek bir sistem topladım. Ayrıca 1-2 yıl sonra render işlerine de girişeceğim. Sizce bu sistem beni uzun bi süre götürebilir mi ?
Bütçem 4500tl. @Recep Baltaş @Ali Güngör

indir (3).png

Son düzenleyen: Moderatör:
V300 serisi sorunlu diye biliyorum. Onun yerine 240 GB Hyperx bir SSD almanızı öneririm. Onun dışında güzel.

Merhabalar öncelikle, uzun zamandır oyun bağımlısıyım ve beni uzun bir süre götürebilecek bir sistem topladım. Ayrıca 1-2 yıl sonra render işlerine de girişeceğim. Sizce bu sistem beni uzun bi süre götürebilir mi ?
Bütçem 4500tl. @Recep Baltaş @Ali Güngör

Eki Görüntüle 110040

Toplam ne kadar bütçeniz var? Bilmiyorum, ama aşağıdaki düzeltmeleri yapınız?

O işlemcinin yanına bir Titan X veya GTX 980 Ti yakışır. Hele bir de seneye render işlerine başlamayı da düşünüyorsanız. En kötü ihtimal bir R9 390X ten iki tane alıp, CFX yapmaya gayret edin.
Bir de iyi bir soğutucu alınız, Intel artık overclock destekli işlemcilerinin yanında stok soğutucu satmıyor.
Bunun dışında sistem gayet iyi olmuş diyebilirim.

Anakarttan düşülemezmi acaba?Biraz fazla kaçmış sanki ama yinede tercih meselesi bütçe el veriyorsa alınabilir ama m5 ve m3 den tek farkı dvı portu yerine fazladan bir hdmı portu ve anakart üzerinden on-off tuşları olması entegre wifi olsa belki düşünülebilir ama oda yok.M3-M5-M7 aralarında o kadarda kayda deger bir degişiklik oldugunu düşünmüyorum.

Evet, o işlemcide soğutucu yok. Mecburen bir işlemci fanı veya soğutucusu almalısınız. Güzel bir sıvı soğutma iyi gider bu sisteme.

Ekran kartı konusunda ben nVidia'cıyım :)

Toplam ne kadar bütçeniz var? Bilmiyorum, ama aşağıdaki düzeltmeleri yapınız?

O işlemcinin yanına bir Titan X veya GTX 980 Ti yakışır. Hele bir de seneye render işlerine başlamayı da düşünüyorsanız. En kötü ihtimal bir R9 390X ten iki tane alıp, CFX yapmaya gayret edin.
Bir de iyi bir soğutucu alınız, Intel artık overclock destekli işlemcilerinin yanında stok soğutucu satmıyor.
Bunun dışında sistem gayet iyi olmuş diyebilirim.
Bana kalırsa bütçesi olsa zaten dedikleriniz eklerdi, bu gün bir GTX 980Ti 2800TL sınırında yani arkadaşın bütçesini bayağı aşar bu dedikleriniz.

Sistem mantıklı, SSD olarak V300'ün performansı uzun vadede düşebiliyor, uygun fiyatlı olduğu için bazı sistemlerde tercih ettik ancak iş amaçlı sistemlerde Kingston'un SKC300 S37A240G gibi kurumsal SSD'leri ya da Samsung Pro modelleri tercih etmeniz daha iyi olacaktır.

Ek: Yukarıda belirtildiği gibi yeni Skylake işlemciler soğutucusuz salt işlemci olarak satılıyor. Mutlaka soğutucu almanız gerekiyor.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı