i7 6700'e Z serisi anakart olur mu?

iamFredz

Kilopat
Daha fazla  
Herkese merhaba.
Önümüzdeki hafta sonu bir sistem alacağım. İşlemci i7 6700 olacak. İlk başta anakartı ASUS H170 PRO GAMING seçmiştim. Sonra MSI Z170A GAMING M3'ün indirime girdiğini gördüm. (H170 594TL, Z170A 586TL).

Bu nedenle anakart olarak hem daha iyi olduğu için hem de daha ucuz olduğu için Z170A almanın daha mantıklı olacağını düşünüyorum.

O.C yapmayacağım. İşlemcide OC için uygun değil zaten. Eğer bu işlemcinin yanına Z170A alırsam bu kartın H170'e göre olan üstün özelliklerinden yararlanabilir miyim? Yoksa OC yapmayacağım için ve işlemci de OC'yi desteklemediği için bu kartın (Z170A) H170'den çok bir farkı olmaz mı?

Cevaplarınızı bekliyorum, teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
MSI Z170A Krait Gaming 3X öneririm. Hatta ne kadar bütçeniz var onu söylerseniz daha iyi olur. Belki 6700K yapacak bir bütçeniz vardır.

Z170A Gaming M3'te Killer Lan var ve birkaç özelliği daha iyi. Z170A Gaming M3 daha ucuzken onu almak daha iyi olacaktır.
60203118.jpg

Motherboard NIC?? The Mighty INTEL or the KILLER mini review
uploadchart_zps335e1923.png~original

transfer_cpu-small_files.gif

En altta Intel I219-V ile Killer E2400 CPU load testi var. Killer E2200 ile Intel I217-V karşılaştırılmış. Tutarsız bir karşılaştırma yok. :)

Attığın sitede E2400'ü göremedim. En son attığın fotoğrafta ise sadece 1 test var o da küçük dosya aktarımlarında CPU'ya binen yük. Tomshardware'de ise E2400 daha başarılı denmiş indirme, yükleme testlerinde. Daha attığın siteyi doğru okumamışsın en altta E2400 testi falan yok.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı