i7 6700'e Z serisi anakart olur mu?

Killer E2200 ile Intel I217 karşılaştırılmış. Yani ikisinin de bir alt modeli. Küçük bir dosya demişsin de bu testi Intel de yaptı tabi direkt olarak Killer, Realtek yazamadı ama hangisinin Killer hangisinin Realtek olduğu anlaşılıyordu. Realtek düşük CPU load ve düşük performans sunuyordu diğerlerine nazaran, Killer ise Intel'den biraz daha fazla CPU load'a sahipti hemen hemen aynı performansı veriyordu. Intel'de düşük CPU yükü ile yüksek performans veriyordu. Tekrar bulabilsem atacaktım. Bu testin de objektif olduğunu bilmen gerek çünkü son kullanıcı test yapıyor ve çıkan sonuçlar aynı. Bir de çevrim içi oyunlarda büyük dosya göremezsin. Mesela 40 dakikalık bir Lol oyunu 25-30 MB paket harcıyor. Bu yüzden küçük dosya ile test yapılmış.

Olay sadece CPU'ya binen yük değil. Gecikme değeri, yükleme süresi ve indirme süresi gibi şeyler var. Özellikle gecikme sürelerinde Killer Lan çok daha iyi Intel'e göre.

CPU'ya binen yükten bahsetmedim sadece. İndirme, yükleme sürelerinde de Intel I217 geçiyor. Killer E2400 ile I219-V testini bulamadım. Sadece CPU usage ve e2200 vs I217 bulabildim.

Güzel bir tartışma ortamı olmuş arkadaşlar. Yorumlarınız için teşekkür ederim. Uyumsuzluğa sebep olmadığı için ve performans bakımından yüksek olup aynı fiyatta olduğu için H170 yerine Z170A anakartını tercih edeceğim.
Tekrar teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı