Çözüldü i7-6700HQ bd prochot ve edp other hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Synxd

Hectopat
ThrottleStop üzerinden karşılaştığım sorunlar @erengore

Thorttlestop ayarlarım;

Ekran Alıntısı.PNG

fivr.PNG

tpl.PNG
@erengore yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleme:
Çözüm
Tamam teşekkürler.
ThrottleStop Ana Ekranı üstünde BD PROCHOT, C1E, SpeedStep tiklerini kaldırın.
Biraz daha bir şeyler yapabiliriz.
Ekranın orta üst kısmında 5 adet birimden ilk CPU Cache'i seçin. Ardından altındaki Unlock Adjustable Voltage kutusunu tikleyin. Sonrasında Offset Voltage'i göreceksiniz. Onu -110 yapın. Apply'a basın. CPU Core, İntel GPU, iGPU Unslice için de aynı işlemi yapın.
Tüm birimlerin yani 5 birimin de IccMax değerini maksimuma çıkartın. Apply'a basın.
Valorant oyununda 5 10 dakika kadar oynadım ve GPU sıcaklığım 88, işlemci sıcaklığım 97 kadar çıkıyor.
BD PROCHOT muhtemelen kısma yaptığı için sistemi soğuk tutuyordu işlemci şaha kalkınca ısınma kaçınılmaz oldu.

CPU Cache'in Offset Voltage değerini -140 yapın. CPU Core için de -140 yapın.

Bd prochot muhtemelen kısma yaptığı için sistemi soğuk tutuyordu işlemci şaha kalkınca ısınma kaçınılmaz oldu.

CPU Cache'in offset voltage değerini -140 yapın. CPU Core için de -140 yapın.

Aslında önceden de işlemci sıcaklıkları aynıydı dediğiniz gibi -140 yaptım işlemci sıcakları değişmedi fakat bilgisayar bir anda dondu yeniden başlatıp -110 geri çektim.

Aslında önceden de işlemci sıcaklıkları aynıydı dediğiniz gibi -140 yaptım işlemci sıcakları değişmedi fakat bilgisayar bir anda dondu yeniden başlatıp -110 geri çektim.
İyi yapmışsınız. Macununuzun ömrü bitmiş hocam. Maalesef o yüzden ısınıyor macunlarınızı yenileyin.

Geri
Yukarı