i7 6700HQ boşta sıcaklığı 46 derece

I.Catalyildiz

Kilopat
Yer
Konya
Daha fazla  
Meslek
Makine Mühendisi
Monster T5 v9.1 laptop sahibiyim. İşlemcimin boşta sıcaklığı 51 derece haliyle bilgisayarı açtığım zaman fanı otomatik olduğu için kafa yormaya başlıyor. İlk aldığım zamanlar bu şekilde değildi servise gönderdim termal macunun yenilendiği söylediler fakat içim açıkçası pek rahat değil. Bu durumu düzeltmem için neler yapabilirim?

İşlemci: İ7 6700HQ
Bellek: 16 GB 2666 MHz (1x16)
Ekran Kartı: nVIDIA GTX1070

Dosya Ekleri

• stabilitytest1.PNG
    stabilitytest1.PNG
    25,8 KB · Görüntüleme: 143
  • stabilitytest.png
    stabilitytest.png
    19,2 KB · Görüntüleme: 147
Son düzenleyen: Moderatör:
Havanın sıcaklığı + laptop kullandığınızı da hesaba katarsak gayet normal bir durum. Kapanma, reset atma gibi sorunlar olmuyorsa sıkıntı yoktur.
Hayır kapanma veya reset atma gibi sorunları yok dediğim gibi sadece fanın ortalama dönüş hızından biraz yüksek hıza sahip olup sesten rahatsız olmamdan ötürü öğrenmek istediğim bir konu.

Merhaba ,

monster kullanmak ayrıcalık ister. (Bu seslere alışmanız gerekli) :)

Bkz : İmza
Daha önce tüm laptop markalarını kullandım buna monster'de dahil ve şuan hali hazırda 3 farklı laptop kullanıyorum en aktif kullandığım monster. Benim kötülemek gibi bir niyetim yok zaten performansından ötürü aldım fakat sesi ilk zamanlardaki gibi değil demek istedim ilk aldığım zamanlarda da aynı şekilde kullanılıyordum o zaman olmayan ses şimdi mi meydana geldi?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı