i7-6700HQ RAM ve M.2 SSD önerisi

alp5454

Decapat
Merhabalar arkadaşlar,
Bilgisayarı çok uzun zaman önce almıştım, 6-7 sene oldu sanırım. Monster Tulpar T7 V3.3 17.3" Gaming Laptop.
8 GB RAM ve M.2 SSD 500GB eklemek istiyorum. Fakat NVMe M.2 SSD daha iyi acaba benim işlemcim destekliyor mu?
Destekliyor ise NVMe M.2 SSD olarak, eğer desteklemiyor ise desteklediği M.2 SSD ve 8 GB RAM önerirseniz çok sevinirim.
Şimdiden zaman ayırdığınız için çok teşekkür ederim.

Cihazın SSD olarak M.2 SATA SSD desteklediği belirtilmiş. NVMe SSD destekler mi bilmiyorum. Emin olmak için teknik servise danışabilirsiniz. İki SSD tipi arasındaki performans farkını gündelik kullanımda ve oyunlarda hissetmezsiniz. Marka olarak Samsung en iyisidir. Diğer markalardan WD, Kingston veya bütçenize uygun bir model tercih edebilirsiniz. Bellek olarak DDR4 2133 MHz bellek alacaksınız. CPU-Z programını indirip oradan SPD ve Memory sekmelerini paylaşın.

tulpar.jpg

Cevabınız için çok teşekkürler. İkisinin de görüntüsünü aldım. Yalnız Spd'de diğer 3 slot boş sadece 4. slot böyle bilgilerinize. Yalnız anlamadığım, RAM 2400'lük gözüküyor sanırım. 2-3 program açtığımda %80'lik bir RAM kullanımı oluyor, boştayken de (Opera 4 sekme açıkken de) %50'lerde olabiliyor. Acaba bundan dolayı olabilir mi? Çok teşekkürler.

Memory.PNG
SPD.PNG

Elinizdeki bellek 2400 MHz ve bu frekansta çalışıyor. Anakartınız desteklediği için bu değerde çalışıyordur. Şu adreste tüm değerleri uyan bir bellek var. 8 GB DDR4 2400 MHz CL14 bellek alacaksınız.

Bunun dışındaki belleklerin tüm değerlei aynı ama CL gecikme değerleri farklı. Elinizdeki bellek ile uyumlu çalışırlar mı %100 emin değilim. Eğer uyumlu olurlarsa şu belleği alabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı