i7 6700K CSGO FPS Düşmesi

Meggy

Kilopat
Arkadaşlar +300 FPS oynarken stabil değil. Yer yer 300 FPS'den 190'a kadar düşüyor hiç de normal bir durum değil. Acaba RAM OC yaptım diye mi böyle oldu. Corsair Vengeance 8GB RAM var. 3000MHz çektiğimden dolayı olabilir mi? OC yaparken RAM'e nelere dikkat etmem gerekiyor. Nelere değer vermem gerekli. Bir de CS:GO'da ani ping yükselmesi sorunum var sebebi ne olabilir? Aniden yükselip tekrar düşüyor 5 saniye kadar bir süre sonra.

Ayrıca i7 6700K işlemciye de 4.3GHz OC Yaptığımdan dolayı alakası olabilir mi? Sıcaklık değerlerim maximum 50 derece.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar +300 FPS oynarken stabil değil. Yer yer 300 FPS'den 190'a kadar düşüyor hiç de normal bir durum değil. Acaba RAM OC yaptım diye mi böyle oldu. Corsair Vengeance 8GB RAM var. 3000MHz çektiğimden dolayı olabilir mi? OC yaparken RAM'e nelere dikkat etmem gerekiyor. Nelere değer vermem gerekli. Bir de CS:GO'da ani ping yükselmesi sorunum var sebebi ne olabilir? Aniden yükselip tekrar düşüyor 5 saniye kadar bir süre sonra.

Ayrıca i7 6700K işlemciye de 4.3GHz OC Yaptığımdan dolayı alakası olabilir mi? Sıcaklık değerlerim maximum 50 derece.

Çok normal düşmesi, o kadar önemli bir şey değil ve zaten işlemci ile alakası yok fps değerinin, var ama öncelik ekran kartının dır. Ondan sonra ekran kartı ile işlemci uyumu devreye girer. 300 den 190 a düşmesi sana bir şey kaybettirmez :) Zaten monitör hertz in o kadar yüksek olmayacağından 144 den sonrası hikaye fps de :) 180 ya da 240 hertz monitörün yok ise tabi :) ama olsa da pek bir şey fark etmez. Sıkma canını yani normal o fps düşüşü. İşlemciyi ve Ramlarini OC yapmışsın, sorun olsaydı stabil olmasaydı onlar, zaten bilgisayarın açılmaz eski ayarlarına çevirirdi kendini. Stabil olduğu için onlar ile alakası yok yani ;) Kısacası bilgisayarında sorun yok kardeşim, oyunlara devam :)

Sanırsam windows 10 arkadan video kaydı alıyormuş. Böyle sorun yaşayanlar varmış. Nerden kapatabilirim? Ayrıca 3000MHz çektiğimde CL değerleri yükseldiğinde fps düşüşü yapar mı? Onu kast ettim yani. RAM’e ne kadar voltaj vermem gerekli? Hangi ayarlarını değiştirmem lazım. Yardımcı olursan çok sevinirim.

Sanırsam windows 10 arkadan video kaydı alıyormuş. Böyle sorun yaşayanlar varmış. Nerden kapatabilirim? Ayrıca 3000MHz çektiğimde CL değerleri yükseldiğinde fps düşüşü yapar mı? Onu kast ettim yani. RAM’e ne kadar voltaj vermem gerekli? Hangi ayarlarını değiştirmem lazım. Yardımcı olursan çok sevinirim.
Almıyor ama istersen alabilirsin.

i5 7500 GTX 1060 ile 250 FPS aşağısını hiç görmedim. Arka planda çalışan uygulamalarına dikkat et.

Nasıl ayarlarda alıyorsun. NVIDIA ayarların nedir?
Çok normal düşmesi, o kadar önemli bir şey değil ve zaten işlemci ile alakası yok fps değerinin, var ama öncelik ekran kartının dır. Ondan sonra ekran kartı ile işlemci uyumu devreye girer. 300 den 190 a düşmesi sana bir şey kaybettirmez :) Zaten monitör hertz in o kadar yüksek olmayacağından 144 den sonrası hikaye fps de :) 180 ya da 240 hertz monitörün yok ise tabi :) ama olsa da pek bir şey fark etmez. Sıkma canını yani normal o fps düşüşü. İşlemciyi ve Ramlarini OC yapmışsın, sorun olsaydı stabil olmasaydı onlar, zaten bilgisayarın açılmaz eski ayarlarına çevirirdi kendini. Stabil olduğu için onlar ile alakası yok yani ;) Kısacası bilgisayarında sorun yok kardeşim, oyunlara devam :)
4.4GHz de işlemciyi kullanmaktayım. Stress testlerinde Prime95 testinde sıkıntı çıkartmadı. Bu durumda oyunda fps düşüşü sağlamasının sebebi işlemci olamaz değil mi? XMP ile 2400 MHz'de kullanmaktayım. 3000MHz hızına çeksem hangi ayarları değiştirmem gerekiyor OC için. Son olarak CL değeri artıcak 3000MHz de sorun yaratır mı? 2400MHz'ye göre daha performanslı olur mu?

Son düzenleme:
Nvidia ayarlarına hiç ellemedim. ama sen o işlemciyle çok rahat 300 ü alman lazım sabit OC da yapmışsın, RAM ında 3000MHZ 200 lere bile düşmemesi lazım.

Bende 4.4 te kullanıyorum işlemciyi, ondan kaynaklı bir sorun yoktur bence. Ramlerim de 2666 mhz ancak stabil olmadığından 2600 e sabitledim ve sorunsuz çalışıyor. 2400 den 3000 e çektiğinde aşırı bir performans artışı olmaz. 2400 mhz de olan 3000 de de oluyor ise 3000 de kalsın .Ramlerin 3000 destekliyor ise zaten anakartın içinde elle 3000 ayarları olması lazım, sen elle kendin voltaj değerlerini verme, biraz araştır büyük ihtimal ile elle 3000 e çekme vardır. Benim anakartım MSI bende en düşükten en yükseğe kadar elle oto voltaj ayarları mevcut.

Birde diğer oyunlarda fps düşme sorunu var mı ? ona da bak, onlarda da var ise o zaman sorun vardır. Sadece CS go da var ise bence sorun yoktur. Oyun ile alakalıdır fps kaybı.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı