i7 6700K GTX 1080 Ti bilgisayar oyuna girince donuyor

Understyle

Centipat
Merhabalar.
Oyuna girdigimde aradan 5 veya 6 saniye gectikten sonra donup kalıyor assassins Creed odyses Battle field 5 oyunlari var ikisindede ayni problem 1 haftadir sorunu yasiyorum. Forumlarda okudum işe yarayan sey NVIDIA ayarlarinda hata ayiklama modu seciliyken yapmiyor sadece, bende her PC actigimda etkin yapip oynuyorum bu sorun yaratir mi? Ayrica sorunun ne oldugunu bilmedigim icin endişeliyim.
Isı degerleri normal, FPS problemi yok, darbogaz yok.
Ekrankartini RAM'leri ve anakartimi ayri ayri denedim sağ olsun cok yardimci oldu komsumun PC'sinden denedim sorun yoktu.
Oyunlarin grafik ayarlarina dokunmadan da denedim silip yenidem yükledim. NVIDIA kaldirip sitesinden de yukledim yeniden ama mamafii.
GTX 1080 Ti Aorus Extreme.
i7 6700K.
MSI Z270 PRO (güncel BIOS)
16 GB RAM 3000 MHz ballistic ( 2933 MHz degerlerinde de ayni sorun 3000 MHz'de de)

Sivi sogutma termaltake.
970 Evo 1TB (2 gun önce aldim hem HDD ve dier SSD'yi denemis oldum ayni sorun yine var)

750 Watt Gold sertifika High Power.
Simdiden cok tesekkur ediyorum yardimlarinizi bekliyorum.
Dell S2417DG monitor Windows 10 Pro.

Hocam Windows'dan kaynaklı olabiliyor. Ben de bir aralar fazlasıyla yeterli olmasına rağmen oyunlarda anlık donmalar alabiliyordum. Hatta bazı oyunlarda kaplama hataları oluyordu ve birden oyundan atıyordu. Sonrasında Windows'u sıfırladım ve sorun ortadan kalktı. Yani sorununuz Windows tabanlı olabilir.

Yorumun için teşekkurler temiz bi format atıcam artık baya yol denedım sonuç alamadım, eğer çalışırsa sorunsuz yıne burdan yazacağım. Ayrıca windows 10 pro kullanıyordum ama Windows 10 Home kursam kayıp yaşarmıyım

Konu sahibine sormuştum ama fark etmez :) 452.06 sürümünü kurar mısınız?

Hocam şu an zaten o sürücü kurulu 5 dk önce bir şey fark ettim NVIDIA sürücüsünü DDU ile kaldırdım ve sürücüsüz şekilde oyuna girmeye çalıştım kasarak ta olsa oyun seri ve sıkıntısız şekilde açıldı benim eski bir GTX960 sürümü kurmam ve güncellemeleri kapatmam gerek bunu nasıl yaparım bilgin var mıdır.

Merhabalar.
Oyuna girdigimde aradan 5 veya 6 saniye gectikten sonra donup kalıyor Assassin's Creed odyses Battle field 5 oyunlari var ikisinde de ayni problem 1 haftadir sorunu yasiyorum. Forumlarda okudum işe yarayan şey NVIDIA ayarlarinda hata ayiklama modu seciliyken yapmiyor sadece, bende her PC actigimda etkin yapip oynuyorum bu sorun yaratir mi? Ayrica sorunun ne oldugunu bilmedigim için endişeliyim.
Isı degerleri normal, FPS problemi yok, darbogaz yok.
Ekran kartıni RAM'leri ve anakartimi ayri ayri denedim sağ olsun cok yardimci oldu komsumun PC'sinden denedim sorun yoktu.
Oyunlarin grafik ayarlarina dokunmadan da denedim silip yenidem yükledim. NVIDIA kaldirip sitesinden de yukledim yeniden ama mamafii.
GTX 1080 Ti Aorus Extreme.
i7 6700K.
MSI Z270 PRO (güncel BIOS)
16 GB RAM 3000 MHz ballistic ( 2933 MHz degerlerinde de ayni sorun 3000 MHz'de de)

Sivi sogutma termaltake.
970 EVO 1TB (2 gun önce aldim hem HDD ve dier SSD'yi denemis oldum ayni sorun yine var)

750 Watt Gold sertifika High Power.
Simdiden cok tesekkur ediyorum yardimlarinizi bekliyorum.
Dell S2417DG monitör Windows 10 Pro.

Merhabalar. Benim de sıstemım yetıyordu. Her şey yolundaydı ve oyunlar da donuyordu. Cozumu tum suruculerı guncelledım. En onemlılerı BIOS. Mutlaka Windows Update son surum ekran kartı ve aygın yonetıcısındekı yuklü olmayan drıver varsa yuklemelısınız. Benım sorunum boyle cozulmustü tabii PC'da Steam uzerınden oynuyodum vırus ıhtımalı yoktu, guncellemelere bak derım.

Geri
Yukarı