i7 6700K Hızlı Değişen Sıcaklık Değeri

Luncor

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, i7 6700K işlemci kullanıyorum ama overclock yapmadım. Sıvı soğutma olarak Silverstone tundra td02-e kullanıyorum fakat üzerinde ki fanların ikisi de arızalandığı için Corsair ml120 pro fanlarla değiştirdim. Sıcaklık boştayken genellikle 30 - 34 civarı arasında geziyor ama bazen bir anda durduk yere 50 dereceye çıkıp iniyor. CPU %100 yükte 65 dereceyi görüyor. Aida64 sistem kararlılık testinde tüm bileşenlere stress testi uyguladığımda bu ısı 80 derecenin üzerine çıkıyor. Bu değerler normal midir? Zira sıvı soğutma kullandığım için bana biraz yüksek gelmekte. Ayrıca sistem boştayken neden sürekli işlemci ısısı anlık olarak bir yukarı, bir aşağı değişiyor anlamış değilim.

Eklediğim resim yaklaşık 30 saniyelik bir süreci kapsamaktadır. Termal macunu bugün yeniledim ve Zalman thermal zm-stg1 marka kullandım.Sizce problem var mı ve eğer varsa nasıl çözebilirim? Şimdiden yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkürler.
fan.jpg

Anakart: Asus z170-Pro Gaming (Bios en güncel sürüm)
Ekran Kartı: Asus Nvidia GTX 1070

Son düzenleyen: Moderatör:
Değerler gayet normal. Bendede aynı işlemci var test esnasında benimde bu derecelere çıkıyor, ve anlık sıcaklık artışlarıda oluyor yanlış bilmiyorsasam 6.nesil işlemciler'de olan bir sorundu.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı