i7 6700K Isınma Problemi

Daha fazla  
SilverStone Tundra TD03 Lite sıvı soğutmam var. Bundan önce hava soğutma vardı, oyunlarda 70 derecelere çıkıyordu. Sonra sıvı soğutmaya geçtim sıcaklık düşer diye fakat fayda etmedi. Aynı işlemci ile çoğu oyunda 70 derece alıyorum, 4.5 GHz yapınca da 80 derece civarı oluyor. Thermal macun Cooler Master Mastergel Pro, ve yakın zamanda yeniledim macunu. Hava içi soğutmada iyi fan yönleri doğru.

Son düzenleyen: Moderatör:
Konu başlığında belirttim işlemcimi. İ7 6700k voltaj 1200 4.0 ghz çalışıyor. fakat assassins creed origin gibi oyunlarda 70 dereceye cıkıyor işlemci.

Konu başlığında belirttim işlemcimi. İ7 6700k voltaj 1200 4.0 ghz çalışıyor. fakat assassins creed origin gibi oyunlarda 70 dereceye cıkıyor işlemci.
Selamlar, sizinle aynı işlemciye, anakarta ve ekran kartına sahibim. İşlemcim sizinki gibi olması gerektiğinden çok çok fazla ısınmaya başladı. Boştayken 30-40 derece olması gerekir ancak benimki 50-60 değerlerinde dolaşıyor. Yükteyken 100'e sabitleniyor. Sorununuzu çözdünüz mü?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı