i7 6700K ısınma sorunu

Hocam ben işlemcinin ısı dağıtıcısının altındaki mağcundan bahıs ettim.
İşlemci delid yazın araştırın riskli olsa da performans artışı sağlar.
Konunun bununla ne alakası var hocam? Ayrıca mağcun nedir :D

Sıvı soğutucunun fanları düzgün bir şekilde çalışıyor sorduğunuz bu ise. Birde Aida64 ile resim atayım.
Eki Görüntüle 630379

Virüs olcağını sanmıyorum bilgisarı çok temiz kullanan bir insanımdır ve norton 360 yüklü bilgisayarımda. Ne yazık söylediğiniz kadar detaylı bir şekilde bilgisayarı kurcalayacak kadar donanım bilgim yok sadece termal macunu yeniledim fakat sonuç aynı. Sanırsam bu dediğiniz işlemler için bir bilgisayarcıya gitmem gerekicek veya sistem yenileme gibi bir düşüncem vardı o yolada gidebilirim.

boşta değerler bu şekilde. termal macunu yeniledim fakat sıvı soğutucunun özel sıvısı elimde daha önce böyle bir işlem yapmadığım için pek bilgimde yok açıkçası
Eki Görüntüle 630382
Evet zaten delid riskli iştir yine de bir bakın sıvı metal yerine cooler master mastergel maker sürerseniz sorun olmaz hem işlemcinin yüzeye monta devre elemanlarını da yalıtmak zorunda kalmassın .
Konunun bununla ne alakası var hocam? Ayrıca mağcun nedir :D
Termal mağacun

Hocam ben işlemcinin ısı dağıtıcısının altındaki mağcundan bahıs ettim.
İşlemci delid yazın araştırın riskli olsa da performans artışı sağlar.

Şimdi anladım hocam pardon karıştırmışım. Eğer işlemciyi kendiniz "delid" edecekseniz çok dikkatli olmalısınız izlemiştim daha önce işlemcinin çalışmama ihtimali var.

Şimdi anladım hocam pardon karıştırmışım. Eğer işlemciyi kendiniz "delid" edecekseniz çok dikkatli olmalısınız izlemiştim daha önce işlemcinin çalışmama ihtimali var.

Aynen öyle gerçi sıvı metal yerine çok kaliteli bir termal mağacun sürülse de faydası olur.
Bir de not bu işlem garantinizi bitirir.

Geri
Yukarı