Steam Yüklü oyunlar "Yükle" olarak gözüküyor

utku_1311

Decapat
Daha fazla  
Az önce Windows 11'den 10'a geçtim Steam'ı oyunlarımın yüklü oldugu diske indirdim ama oyunlar yükle olarak gözüküyor örneğin.

1715443688014.png

1715443606274.png

Hocam öncelikle oyunun dosyalarını yedekle. Oyun klasörlerini sil. Depolama sekmesinden eğer tüm disklerin ekli değil ise ekle. Ayarlardan işe yarar mı bilmiyorum "indirme önbelleğini temizle" seçeneğini kullan.

1715521715555.png

Daha sonra indireceğin oyunları yüklemeye sıra ile başla.
Örnek olarak CS 2 indiriyorsun. Yüklemeye başladığında hemen durdur ve Steam'i kapat. Yedeklediğin oyun dosyalarını o oluşturulan oyun klasörünün içerisine kopyala-yapıştır yap.
İşlem tamamlandıktan sonra Steam'i aç ve oyunu indirmeye devam et. Tahminen doğrulama yapacak bu sırada. Olur ise sırasıyla diğer oyunlarına da uygula.

2 tane depolama alanın var ise oyunu önce diğer diske indirmeyi de deneyebilirsin. Eğer sorunun o şekilde çözülürse, bu sefer oyun ayarlarından "taşı" seçeneğini kullanarak asıl indirmek istediğin diske taşıyabilirsin.

Denenmesi en son olarak ise oyunları yedekledikten sonra Steam'i sil ve tekrar yükle. Sonrasında CS 2 örneğinde olduğu gibi işlemleri tekrar yap.
Sorunun çözülmesi lazım. Olmazsa tekrardan bildirirsin, başka çözümlerine bakarız detaylıca.

Yeni konular

Geri
Yukarı