i7 6700K işlemcinin desteklediği maksimum ekran kartı nedir?

decadence512

Hectopat
Arkadaşlar selam. Bilen birilerinin ya da tecrübe edenlerinizin önerilerine ihtiyacım var.
Sistemim.

Sistemim i7 6700K 4.0

MSI kriat Gaming Z170a chipset.

16 GB RAM.

3 HDD.

Sıvı soğutma.

700 watth PSU.

Ekran kartım MSI GTX 1070 Ti (değiştirmek istiyorum)

İşlemcim küçük kalmayacak, darboğaza düşmeyecek şekilde Max. Hangi ekran kartı serisini almam gerekir?

3060 düşünüyorum. Uyum olursa 3060 Ti düşünüyorum... Sizce?
Aslında 3060 Ti kesin düşünüyorum ama çekincelerim var. (bunun borcu bitince işlemci ve anakart yenilenebilir. O süreye kadar hayal kırıklığı yaşar mıyım?)

Desteklediği derken, sanırım dar boğaz yapmayacağı, verimli bir şekilde kullanabileceğiniz bir ekran kartı önerisi istiyorsunuz. Nvidia'dan devam etmek istediğinizi varsayarak, belirttiğiniz modellerde 3060'da çok sorun yaşamazsınız. Daha doğrusu yenisini alana kadar, sorun yaşasanız bile; öyle ahım şahım sorunlar yaşamazsınız. Çok düşük ihtimal ile fazla fps aldığınız, ekran kartına çok yük binmeyen oyunlarda çok ufak dar boğaz olabilir, ama onları da FPS'i sabitleyerek çözebilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Şu videodan bakabilirsiniz hocam.
Pek anlamıyorum darboğaz olayından nu sebeple yorum yapamamaktayım :)

Ekran kartınız gayet yeterli aslında, ekran kartları da bu kadar pahalanmışken işlemci+anakart değiştirmeniz daha iyi olur diye düşünüyorum. Ayrıca 3 HDD yazmışsınız, SSD yok ise öncelikle SSD almanızı da öneririm.

Yine de ekran kartını değiştirmek istiyorsanız RTX 3060 olabilir.

3060 ağırlıklı 1080p oyunlar için kullanılıyor. Yüksek FPS alabiliyorsun full hd çözünürlüklerde. Ancak 2K oynarsan o zaman işlemci darboğazı da az olur. Almaz diyemem ancak en azından tüm sistemini değiştireceğin zamana kadar idare edebilir.

İşlemcin 4790K benzer güçte bir işlemci. O işlemci için darboğaz olmadan besleyebileceği sınır ekran kartı GTX 1080 diyebiliriz. 3060'ı bir nebze kurtarır fazla darboğaz olmadan ama 3060 Ti'da gözle görülür kayıp olur. Tabii ileride işlemcinizi değiştirecekseniz o zamana kadar iade eder. Ayrıca darboğazın bu kadar abartmaya gerek yok. FPS drop falan girmez, sadece ekran kartını tam yükte kullanamadığınızdan daha düşük FPS alırsınız o kadar.

hepinze ayrı ayrı teşekkür ederim. nmvne 2.0 ss var. söylemesini unutmuşum. ben bu sistemle BF 2042 oyanayabilir miyim. ? eğer fps fazla kayıp yaşamazsam hiç ekran kartı macerasına atılmayacağım.
hepinze ayrı ayrı teşekkür ederim. nmvne 2.0 ss var. söylemesini unutmuşum. ben bu sistemle BF 2042 oyanayabilir miyim. ? eğer fps fazla kayıp yaşamazsam hiç ekran kartı macerasına atılmayacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı