İ7 6700K O.C ile oyun performansı yükseltmek

Skywolker26

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba arkadaşlar.
*i7 6700k
*MSI GAMING M7
*KINGSTON HYPERX DDR4 2400MHZ
Kısacası elimde bu özelliklere sahip kasa var elimde. BIOS'ta yaptığım overclock ile işlemciyi stabil 4.8 GHz çıkarttım. Ama oyunda pek bir farkını göremedim. Internetten okuduğum kadarıyla işlemcinin FSB yani bus hızını artırarak daha yüksek performans elde ediliyormuş. Bildiğiniz üzere bu işlemcinin FSB hızı 100. Bunu nasıl dengeli bir şekilde artırabilirim? Yani hem çarpan hem bus hızını dengeli bir şekilde nasıl yükseltebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemcin zaten çok güçlü. Render almıyorsan eğer attığın O.C'un oyunlara 1 FPS faydası dahi olmaz. Ekran kartına O.C atmalısın performans için.

Bazı tek çekirdek kullanan Mmo oyunlarda az da olsa bir performans artışı olabilir. Bu durum birazda sana bağlı diyebilirim.

Ekran kartım asus gtx 970 buna nasıl ovc yapacağım. Dediğim gibi bu işlemcinin bus hızını nasıl artıracağım.

Oyunda farkını göremezsin oyun performansını arttırmak istiyorsan ekran kartına sıvı soğutma alman ve o şekilde sağlam overclock yapman gerek.Yani 6700 alıp stok soğutucu ile kalırdı o fiyat farkına xspc alabilirdin işlemcin içinde bir tane blok alırdın ikisi de 30 dereceyi geçmezdi

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı