i7 6700K Overclock sonuçları

Ripper

Kilopat
Daha fazla  
Selamlar arkadaşlar, Z170A GAMING M5 anakart ve i7 6700K işlemci yanında Arctic Liquid Freezer 240 sıvı soğutmam mevcut bayağı uğraşlar sonucunda 4.7 GHz hızını 1.425 Voltaj ile yakaladım yaptığım testler sonucunda işlemcim maksimum 68° görüyor. AIDA64 ile 15-20 dakika stress test yaptım ve oyun testleri yaptım, şu anlık bir problem göremedim, ısı ve voltaj konusunda tavsiye verebilecek var mıdır bayağı amatörüm bu konuda?

Son düzenleme:
Selamlar arkadaşlar, Z170A GAMING M5 anakart ve i7 6700K işlemci yanında Arctic Liquid Freezer 240 sıvı soğutmam mevcut bayağı uğraşlar sonucunda 4.7 GHz hızını 1.425 Voltaj ile yakaladım yaptığım testler sonucunda işlemcim maksimum 68° görüyor. AIDA64 ile 15-20 dakika stress test yaptım ve oyun testleri yaptım, şu anlık bir problem göremedim, ısı ve voltaj konusunda tavsiye verebilecek var mıdır bayağı amatörüm bu konuda?
Sonuçlar ne durumda kıyaslama yapabilmek adına?

Bence voltajı biraz daha oynayarak aşağı çekebilirsin.
Ayrıca AIDA64 ile değil Cinebench uygulaması ile 15 dakika stress testi uygulardan daha iyi net sonuçlar olur 85 dereceyi geçerşe işlemci testi direk durdur.

Şu anda deneme yanılmayla ilerliyorum. 4.7Ghz 1.425V tam yükte maksimum 68° görüyor fakat voltajı 1 tık düşürünce direk mavi ekran alıyorum. Voltaj biraz fazla geldi gözüme ama sıcaklık değerleri normal mi ?

Şu anda deneme yanılmayla ilerliyorum. 4.7GHz 1.425V tam yükte maksimum 68° görüyor fakat voltajı 1 tık düşürünce direk mavi ekran alıyorum. Voltaj biraz fazla geldi gözüme ama sıcaklık değerleri normal mi?

Cinebench uygulaması ile test yaparsan daha net sıcaklık değeri alırız.
Ayrıca oyunlarda bu kadar işlemciye zaten yük bindiremezsin.
Ama garanti sonuç olursa kafan rahat kullanırsın. Core temp uygulaması ile de ısıyı çekirdek çekirden takip etme şansın var onu da indirmeni tavsiye ederim.

Yeniden teste soktum sistemi sıcaklık değerleri bu şekilde

overclock.PNG

Yeni konular

Geri
Yukarı