i7-6700K overclock yaparken neden mavi ekran çıkar?

qualfy

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhabalar, sorum şu i7-6700K işlemcime overclock yapıyordum. Sıcaklık değerlerini falan inceliyorum bir abartılık yok yük altında değilken 45 falan 4.6 GHz'de. Fakat 4.7'ye çıkardığım zaman mavi ekran veriyor. Neden veriyor? Sebebi ne bunun, düzeltilebilir mi? Sıcaklıklar normal çünkü gitse gider daha 750W PSU kullanıyorum. O da yeterli, sebebi ne?

Voltaj istiyor olabilir. Ya da anakart istediği voltajı işlemciye stabil veremiyo olabilir. 4.6 stabil ise kalsın, 4.7 ile çok fark olmaz.

Arkadaşlar merhabalar, sorum şu i7-6700K işlemcime overclock yapıyordum. Sıcaklık değerlerini falan inceliyorum bir abartılık yok yük altında değilken 45 falan 4.6 GHz'de. Fakat 4.7'ye çıkardığım zaman mavi ekran veriyor. Neden veriyor? Sebebi ne bunun, düzeltilebilir mi? Sıcaklıklar normal çünkü gitse gider daha 750W PSU kullanıyorum. O da yeterli, sebebi ne?
Anakart düzenli gerei voltajı sağlayamıyor olabilir. Umraım voltajsız GHZ arttırmıyorsunuzdur.

Anakart düzenli gerei voltajı sağlayamıyor olabilir. Umraım voltajsız GHz arttırmıyorsunuzdur.

Voltajlı GHz arttırıyorum. İnternette araştırdığım değerlerin hafif üstünde veriyorum hatta.
Voltaj ayarlarını doğru yaptınız mı? Mavi ekranda bir hata kodu verir o kod nedir?

Voltaj istiyor olabilir. Ya da anakart istediği voltajı işlemciye stabil veremiyor olabilir.4.6 stabil ise kalsın,4.7 ile çok fark olmaz.

Anakart 1.547 destekliyor ben 1.4'e çıkmadım daha.

Geri
Yukarı