Çözüldü i7 6700K sistem açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ibrahimwq

Zeptopat
Daha fazla  
RAM
32
SSD veya HDD modeli
240 SSD
Ekran kartı
1660 S
Anakart
Msi Krait gaming
İşlemci
İ7 6700k
Yeni ekran kartı aldım 1660S dün oyun oynarken aniden kapandı ve açılmıyor. Power tuşuna basınca 1 saniye fanlar dönüyor, anakarttan ışık çıkıyor sonrasinda gidiyor.
i7 6700K 1660S 32 GB RAM MSI Krait Gaming 500W PSU.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni ekran kartı aldım 1660S dün oyun oynarken aniden kapandı ve açılmıyor. Power tuşuna basınca 1 saniye fanlar dönüyor, anakarttan ışık çıkıyor sonrasinda gidiyor.
i7 6700K 1660S 32 GB RAM MSI Krait Gaming 500W PSU.
PSU veyahut Anakart Elinizde PSU varsa denemesini yapınız yoksa anakart arızalı ise mospetlerden biri patlamış olabilir ki bilgi gerektiriyor kullanıcı olarak mudahale etmemiz dogru deil.

Başka bir ekran kartı takıp açmayı deneyin açılmazsa elektrikten yüksek akım geldiği için PSU'yu yakmış demektir.

Bu kanıya hemen nereden vardınız? Diğer yöntemleri denemeden hemen PSU yanmış demektir denilmez. Olasılık olsa bile kesin yargı ile yazıyorsunuz. Önce BIOS reset ve RAM temizliği yapın. Sonra tekrar deneyin.

Bu kanıya hemen nereden vardınız? Diğer yöntemleri denemeden hemen PSU yanmış demektir denilmez. Olasılık olsa bile kesin yargı ile yazıyorsunuz. Önce BIOS reset ve RAM temizliği yapın. Sonra tekrar deneyin.
Anakart Arıza lambası yakıyor tahminimce. Anakartın ışığının yandıgını belirtmiş ramleride denesin zarar cıkmaz ben PSU veyahut Anakarttan şüphelendim.

Sonuç yok

Anakart Arıza lambası yakıyor tahminimce. Anakartın ışığının yandıgını belirtmiş ramleride denesin zarar cıkmaz ben PSU veyahut Anakarttan şüphelendim.
Ramlarda sorun yok

Yeni konular

Geri
Yukarı