İ7 6700K Sistem İnceleme

Sürekli böyle kullanmıyorum zaten sırf test için oc moda geçtim. Oc yapmadan işlemci hızı gayet yeterli şuan için , daha sonra oc yapacağımda tavsiyelerinizi dikkate alacağım. Teşekkürler.

Açıkçası bende ilk defa kullanıyorum sıvı soğutma ama değerler bana göre tatmin edici geldi. Daha iyi bilen arkadaşlar yardımcı olacaktır.
Birde ben bu testi bir defa yapmadım üst üste birçok kez yaptım onuda belirteyim.

Üst üste birkaç kez tekrarlamanız CPU'nun stress testinde daha fazla sıcaklık vermesi anlamına gelmez. Bu soğutucunun soğutma performasını etkilemez kesinlikle. Sonuçta bizlerde stabil ayarı bulmak için kerelerce üst üste stress testi uyguluyoruz. Ben Cooler master TPC 812 tek fanlı hava soğutma ile 4.6 ve 4.7'de dediğim sıcaklıkları aldım. Benim aldığım sıcaklık değerlerine göre (Hava soğutma ile) sizin 4.4 ghz'de aldığınız sıcaklık (Sıvı soğutma ile) fazla. Voltaj düşürmeyi deneyin.

Biraz kurcaladım bende fakat 4.6ghz' e yükselttiğimde voltaj yükseliyor. 1.416 yı gördüm 4.6 da en fazla 77 ölçtü sıcaklık değerini.. Herhangi bi sorun varmı pek bilgim olmadığı için voltaj değerlerini kurcalamadım otomatikte voltaj değerleri..

Overclock yaparken Game Boost'u kapatın. Game Boost'un üzerinden O.c. yaparsanız yüksek voltaj görürsünüz.

GameBoost kapalı ama başka bi sorun mu var acaba 4.7 de 1.504v

Dosya Ekleri

• MSI_SnapShot.jpg
    104,9 KB · Görüntüleme: 145
  • MSI_SnapShot_00.jpg
    111,9 KB · Görüntüleme: 288
O değer çok fazla internette ortalama 4.7GHZ hızına 1.36 ile 1.40 voltaj değerlerinde kullananlar var. Tabi işlemcinin silikon kalitesine ve diğer bileşenlere bağlı değişebiliyor bu voltaj değerleri.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…