[Alındı] i7 6700K Sistem

3 hafta önce parçaları özenle seçerek aldığım bilgisayarımı ve fotoğraflarını sizinle paylaşmak istedim. Aldığım gün paylaşacaktım fakat uyarı aldığımdan dolayı bugüne nasip oldu.

Öncelikle sistemi kasa ve UPS hariç diğer tüm parçaları Sinerji Bilgisayar'dan 6400 liraya aldım. Şu an içerisinde ekran kartı bulunmuyor. Bütçe sıkıntısından dolayı monitör ve ekran kartı arasında seçim yapmak zorunda kaldım ve monitörü seçtim. Ekran kartınıda önerilerinize göre bir kaç hafta içerisinde alacağım.

Sistem özelliklerim

Monitör : Dell S2716DG 2k - 144 hz - 1ms - G-Sync

İşlemci : İntel i7 6700K

Anakart : Asus Maximuss VIII Hero

Ram : 16 GB (2x8) 3000 mhz Corsair Vengeance Kırmız Ledli Ram

SSD : 250 GB Samsung 850 EVO

Kasa : Corsair 780T Beyaz

Güç Kaynağı : Corsair Rm750x 750 Watt Gold Sertifikalı

İşlemci Soğutucu : Corsair H100i V2

Kesintisiz Güç Kaynağı : Tunçmatik Lite II 1000VA
(Zonguldak'ta ikamet ediyorum ve bilen bilir, bolca elektrik kesintisine karşı sistemi koruma amaçlı aldım.)

Ekstra olarak kasanın önünde STW 6041 model LED panelli fan kontrolcü ve ısı kontrolcüsü bulunuyor.

Şimdi sistem hakkında bir şeyler yazmam gerekirse, öncelikle çok sessiz, serin çalışıyor. Daha önce hiç bu derecede bir sistem almamıştım çok hızlı bir sistem. Yani kullandığım en iyi bilgisayarım MSI GE60 model bir dizüstü bilgisayardı :mutlu: Aldığım bu sistemden çok çok memnunum.

Şu an onboard ekran kartına 512 MB bellek verdim ve performansına hayran kaldım. Örnek vermek gerekirse genelde CS GO oynarım. 1080p, düşük ve orta ayarlarla karışık bir oyun oynadığımda FPS 100 120 arası değişiyor. Birde monitör 144 Hz olunca akıcılık mükemmel derecede güzel.

Tabi sırada ekran kartı var. Fakat sizin fikirlerinizi almak isterim. MSI GTX 1070 Gaming X veya ASUS Strix 1070. Bu iki model arasında kaldım başka marka düşünmüyorum. Önerilerinizi yazarsanız sevinirim.

Telefonum garantide olduğundan düzgün fotoğraf çekemedim ama gelince güzel fotoğraflar koyacağım.

20161111_161430.jpg
20161111_164347.jpg
P_20161111_161337.jpg
P_20161111_161344.jpg
P_20161126_110217.jpg
P_20161126_110827.jpg

Son düzenleme:
Hemşerim sistemin hayırlı olsun. Hem çok başarılı bir sistem ve çok şık görünümü var. Umarım ekran kartını da gönlünce alırsın. Eğer CS:GO da Twitch yayınları yapıyorsan veya yapacaksan takip ederim seni. Ayrıca UPS almak ile çok mantıklı bir iş yapmışsın. Zonguldak'ta elektrik kesintileri bitmez. :)

Kusura bakmayın bu işlerden çok anlamıyorum.
Kesintisiz güç kaynağı ne oluyor elektrik kesintisinde dahi bilgisayarın çalışmasını mı sağlıyor jeneratör gibi?

Kusura bakmayın bu işlerden çok anlamıyorum.
Kesintisiz güç kaynağı ne oluyor elektrik kesintisinde dahi bilgisayarın çalışmasını mı sağlıyor jeneratör gibi?

Sık elektrik kesintisi yaşandığında bilgisayarın güç kaynağından kaynaklı sorun yaşanması muhtemel dahilinde olduğundan UPS'nin görevi bu tip kesintilerden kaynaklı doğabilecek zararı engellemek üzerinedir. Yani elektrik kesildiğinde bilgisayarı normal kapatmak için biraz süre kazanmana imkan sağlıyor.

Anakart ve monitör hakkında izlenimlerini paylaşabilir misin ?
Ekran kartı konusunda çok araştırma yapmıştım. Asus'da fan problemi yaşayan insanlarla çok karşılaştım ve boost hızına ulaştığında kart stabilizesini mhz değeri çok yükselemeden kaybediyor. Evgada termal sorun yaşayan insanlarla karşılaştım. Msi'da da fan sorunu yaşayan insanlarla karşılaştım ama sayısı oldukça azdı. İncelemelerde diğer markaların eşdeğer modellerine göre (Asus hariç) 1-3 fps daha iyi sonuçlar alıyor ve gayet serin çalışıyor.

Son düzenleme:
Biraz geç yazdım ama kusuruma bakmayın.

Anakart görünüşü ve performansı açısından zaten bir harika. Doğrusunu söylemek gerekirse anakartı fazla test etmedim fakat küçücük bir sorunla bile karşılaşmadım. Ama bir şeyler söylemem gerekirse de şunu söylemek isterim. Daha önceden MSI GE60 model laptop kullanıyordum. Örneğin CS GO oynarken rekabetçi maçlarda 110 pingin altına düştüğümü hiç mi hiç hatırlamıyorum. Şimdi ise anakarttan kaynaklı mıdır bilemiyorum ama şu an ortalama 50-60 arası bir ping ile rekabetçi maçlarda oynayabiliyorum. Bu kadar fark nasıl oluyor bilmiyorum ama bunu söylemek istedim.

Monitör konusuna gelecek olursak. Monitörden çok çok memnunum. Daha önceden kullandığım en büyük monitör 22 inç'ti ve 27 inç bir monitör alışmak bir ayımı aldı :). Özellikle monitör TN panel olmasına rağmen çok güzel renkler veriyor. Birde 144 hz'e gelince. Bu tamamen bir çılgınlık. Oyunlar resmen yağ gibi akıyor. Daha ekran kartı alamadığımdan G-Sync'i kullanma şansım olmadı ama bu haliyle bile muazzam görünüyor. Belki de daha önce bu segmentte bir monitör kullanmadığımdan bu kadar güzel görünmüş olabilir. Ama yani ciddi anlamda çok sağlam bir monitör.

@CJack60
Teşekkürler.

İşletim sistemi fiyatları bu kadar pahalı iken neden bundan bahsedilmiyor?
Pc toplayan arkadaşalar orijinal Windows kullanmıyor mu?
G2a, Kinguin gibi sitelerde daha ucuza orijinal key bulunabiliyor.
Bu arada hayırlı olsun. Çok güzel bir sistem olmuş.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı