i7-6700K sistem performans düşüklüğü

Cesar

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar,

Konuyu doğru yere mi açtım bilmiyorum ama.

i7-6700K.
Z170A GAMING m5(MS-7977)
32 GB Corsair DDR4 1066 MHz (8+8+8+8)
GTX 980 Ti.
Samsung SSD 860 Evo 500 GB.
Samsung SSD 840 Evo 128 GB.

Sistem özelliklerim yukarıda belirttiğim gibidir. Koyu ile yazdıklarım bu hafta yaptığım eklemelerdir. Bu değişikliği yapmadan önce bilgisayar açılış sürem 55"-60" idi. İlk SSD'deki işletim sistemini silmedim. Yeni SSD'ye Windows 10 (2004 sürümünü) yükledim ve açılış hızım 40" ye oldu ama hiç program yok. Bana bu süre uzun gibi geliyor. Bu sürenin çoğu kısmını BIOS'ta harcıyor. Ayrıca ilk SSD üzerindeki çizim programlarında da bir hızlanma fark edemedim. Bu SSD üzerine de kurup deneyeceğim ama fark olmayacak gibi geliyor. Neleri kontrol etmeli nasıl ilerlemeliyim? Sistem mi eskidi ben mi bir şeyleri yanlış yapıyorum beklentim mi fazla bilemiyorum.
Artık yeni parça almayı düşünmüyorum mevcut sistem üzerinde düzeltebileceğim bir şey var mı?

Keşke RAM'i 32 GB yapmadan önce foruma danışsaydın. Yeni bir anakart alabilirdin belki o paranın üzerine birazcık daha koyup yeni bir anakart alabilirdiniz. Tabii berberinde işlemci parası da sizden çıkacaktı. Aklıma ilk gelen şey hızlı başlatmayı aktive etmeniz.

Keşke RAM'i 32 GB yapmadan önce foruma danışsaydın. ..... Aklıma ilk gelen şey hızlı başlatmayı aktive etmeniz.
Aslında bu durum için 2 konu açtım ama ram ve SSD önerisi istedim. Belki arkadaşları yanlış yönlendirmiş olabilirim. Hızlı başlatma tam olarak ne oluyor. İnternetten bakarak bu menüyü buldum ama bende zaten tiklenmiş halde
Konu günceldir.

MSİ ın fastbootunu yükledim. Sürücüleri güncelleştirmeye çalıştım ama değişen bir şey olmadı. Başka neyi kontrol edebilirim. ?
CPU-Z de eklediğim görseldeki gibi Core speed 800mhz lerde
Bazen 4700 ile 800 arasında gidip geliyor ama genel olarak 800lerde

1.PNG

Bu testi yaptığımda NX 12 ve 30 sayfaya yakın tarayıcı sekmesi açıktı.

2.PNG

Aşağıdaki teste sadece 2 tarayıcı sayfası açıkken yaptım.

3.PNG

Aşağıdaki bench CPU testini de 2 tarayıcı sayfası açıkken yaptım fakat bench testinden önce stress cpu testini başlatmıştım o bitmeyince onu iptal edip aşağıdaki test sonucu aldım. Bundan önceki bench cpu test sonucumun ekran görüntüsünü almadım. Oradaki this processor skoru 2000 lerdeydi.

1601186170296.png

Dediğim gibi sürücüleri güncellemeye çalıştım ama bu performans düşüklüğüne bir çözüm bulamadım. Neleri kontrol etmeli veya değiştirmeliyim ?
Arkadaşlar bu testleri yaptıktan sonra youtube da bir videoya denk geldim. Oradaki programı indirip denileni yaptıktan sonra CS go da 40-50 fps den 250 fps lere kadar çıktım. Benim için yeterli ama bu özelliklerde daha yüksek fps almalı mıyım bilmiyorum. Bu konuda uyarılabilirsiniz beni.

Youtube videosu:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İndirdiğim program:
ThrottleStop (9.2.2 Beta) Download

Bu çözüm doğru mudur bilmiyorum ama işimi gördü.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı