i7 6700K Sistem Toplama

Cevapların için teşekkürler. Ekran kartını ilerleyen zamanda yükseltmeyi düşünüyorum. Belki biraz daha para çıkarabilirsem eğer, MSI GTX 970 4GB olanı almayı düşünüyorum. Vatan Bilgisayarda tüm parçalar varmış burada. Oradaki adam kafamı karıştıran bir şey söyledi emin değilim ama size sormak istiyorum. Şuan benim elimde SAMSUNG B1930 model bir Monitör var. Ben bu monitörde 1920x1080 kullanabilir miyim? Monitörün görüntüleyemeyeceği modları sakla tuşuna bastığımda 1920x1080 ve 2k seçenekleri var. Yeni nesil erkan kartları bu çözünürlüğü düzgün görmemi sağlayabilir mi bu monitörde? Şuan 1920x1080 seçtiğimde ekran dev gibi oluyor hiç bir şey düzgün görünmüyor.

Maalesef o monitör 1366 x 768 çözünürlük destekli. Eğer GTX970 alırsan 1080P için monitörü yenilemen gerekecek. Monitör değiştirmeyeceksen ekran kartını GTX970 değilde GTX950 alsanda değişen bişey olmayacak 1366 x 768 çözünürlükte.

Anladım. Ben bu monitörde kısa bir süre 1 2 ay kadar idare etmem gerek. Bütçe yetmiyor çünkü. GTX970 Alacaksam monitörü kesin değiştirmem gerektiğini anladım. Buna göre aklıma 1 soru daha takıldı. :LOL: Şimdi Topladığım sistemde R9 380 olarak toplamıştım. 1366 x 768 sistemde R9 380 ile mi yoksa GTX 970 ile mi daha çok FPS alırım? Yoksa ekran çözünürlüğüne göre ikisininde vereceği maksimum performans aynı mı?

Masaüstü bir sistemde onboard ve harici ekran kartlarının birlikte çalıştığına eminmisiniz.?
"İnternette sörf yaparken onboard çalışır" demişsiniz.
Biz görüntüyü harici ekran kartı üzerindeki çıkışlardan (DVI-I,HDMI) alıyoruz.
Yanlış mı düşünüyorum bilmiyorum ama her şekilde sadece harici ekran kartı çalışacaktır diye düşünüyorum.

5- İnternette sörf yaptığında işlemci kendi ekran kartını kullanacaktır. Bu sayede ekran kartı çalışmayacak fanlar duracaktır. Ne zamanki oyun, film, render gibi ağır ve ekran kartı gereksinimine ihtiyacın var, ekran kartını o zaman kullanacaksın.

Notebook ile karıştırmayın lütfen. Masaüstü sistemde dahili ekran kartı taktığın an işlemci içindeki ekran kartını kullanamazsın. Ekran kartını çıkarırsan bu mümkün olur.

Arkadaşlar son toplama bu Sipariş verilecek 1 2 gün içerisinde son yorumlar lütfen.

Dosya Ekleri

• pcson.JPG
    pcson.JPG
    51,1 KB · Görüntüleme: 263
Anakartı Asus Z170-A yapabilirsin.

Asus un Z170-A diye bir anakartı yok.

Heyyyyyyyyyyyyyyyyyyttttttttt. Vatan Bilgisayara gittim toplatacaktım bugün adam 150TL fazla fiyat koydu. Dedim ne yaptınız siz? Adamlar Dolar yükseldi dedi. Bütçemi aştı resmen bu nedir yahu. Ne yapayım arkadaşlar taktik verin? Cumartesi Pazar indirimi filan diyorlardı. Cumartesi gitsem ucuza alır mıyım? Ağlayacağım ya :(

Asus un Z170-A diye bir anakartı yok.

Heyyyyyyyyyyyyyyyyyyttttttttt. Vatan Bilgisayara gittim toplatacaktım bugün adam 150TL fazla fiyat koydu. Dedim ne yaptınız siz? Adamlar Dolar yükseldi dedi. Bütçemi aştı resmen bu nedir yahu. Ne yapayım arkadaşlar taktik verin? Cumartesi Pazar indirimi filan diyorlardı. Cumartesi gitsem ucuza alır mıyım? Ağlayacağım ya :(
İnventus'dan toplayabilirsin. LİNK
Daha ucuz olsun diyorsan sinerjiden topla. LİNK
İkiside güvenilir sitelerdir.

Ve bu arada ASUS Z170-A INTEL Z170, DDR4, LGA1151, SATA6Gb/s, M2, USB3.1, D-SUB, DVI, HDMI, DisplayPort ATX Anakart - inventus

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı