i7 6700K Sistem Toplama

Sercans

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Web programcılığı
Merhaba arkadaşlar. Yakın zaman içerisinde uygun fiyata yüksek performans bir bilgisayar toplamak istiyorum fakat bilgim çok olmadığından ayrı ayrı malzemeleri seçtim. Temel malzemeleri bu parcalar birbirleri ile uyumlu mu acaba? :)

İşlemci : Intel Core i7 6700K Soket 1151 4.0GHz 8MB Önbellek 14nm İşlemci

Ekran kartı : Asus GTX950 STRIX GAMING GDDR5 2GB 128Bit Nvidia GeForce DX12 Ekran Kartı

Ramler : Hi-Level 4GB (2x2GB) 1600Mhz DDR3 Ram (HLV-PC12800DK/4G)

Böyle bir şey düşünüyorum fakat ramler daha güçlüsü varsa vs olabilir çok bilgim yok. Tehcnopat'ın yaptığı toplamalar hoşuma gitmiyor açıkcası.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Huracan hocam bütçem ortalama 3bin 3,500 tl arası fakat bu fiyatlara istediğim sistem şuan günümüz oyunları en kötü mediumda oynıyım high daha tatlı tabi :) Bu kaliteli oyun kısmını da en çok performansı Ekran kartından aldığımız için sanırım ekran kartı orta seviye üst segment dedikleri bir kart seçtiğimi düşünüyorum. :)

3500 TL'ye böyle bir sistem kurmanız tamamiyle dengesizlik.
i7 6700K işlemcinin fiyatı 1200 TL civarı, GTX 950 600 TL civarı. İşlemci soğutucusu, Z170 chipset Anakart, DDR4 RAM almanız gerekiyor. Kasa ve PSU alacaksınız daha. Kolay gelsin size :)

3500.PNG

Overclock yapacak mısınız? Eğer yapmayacaksaniz benim onerim i5 6600 alıp ekran kartını Gtx 970 yapmanız. Overclock olmayacağı için illa Z170 yonga setli anakarta gerek kalmaz. Bunun yerine B150 veya H170 de tercih edilebilir bütçeye gore. Yeni mimarilerle enerji tasarrufu da sağlandığı için dahili PSU lu bir kasaya bakabilirsiniz. Son olarak eklemek gerekirse i7 6700K + Gtx 950 in oyunlar için oldukça dengesiz ve yetersiz bir sistem olacağıni düşünüyorum. Şimdiden kolay gelsin ve hayırlı olsun :)

O kadar yazmışım fakat Egehan bey zaten gerekeni yapmış sonradan farkettim :)

Hocam öncelikle sistem önerin için çok teşekkür ederim. Şunu belirtmeliyim ki '' AMD '' adı altında hiç bir ürünü kullanmak istemiyorum. Çoğu arkadaşım yıllardır bir çok problem yaşadı ve yakın zamanda amd bir ekran kartını birden fazla ısıtmayla ve dikkatle kullanan arkadaşlarımda var.

@Huracan Hocam önerin ve zaman ayırdığın için teşekkür ederim işlemci olarak i7 bir işlemci düşündüğümüz vakit 4 bin tl yi geçen bir fiyat çıkarmış oluruz sanırım ? :/

@KomandoEmre42 Haklı olabilirsin hocam o halde MONSTER® ABRA A7 V6.3 17.3" adlı laptop için ne düşünüyorsun acaba merak ettim. Masaüstünden ziyade böyle bir işleme kalksam ?

Vakit ayıran ilgilenen arkadaşlara teşekkür ediyorum olumlu olumsuz her türlü cevaplarınızı bekliyorum :/

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı