i7 6700k sistem toplama

ibrhim

Hectopat
Daha fazla  
İnşaat mühendisiyim ve genel olarak dizayn ve analiz programları kullanıyorum. (Xsteel, İdecad, Sap2000, Matlab, Opensees vb.). Oyuna çok fazla vakit ayıramıyorum. Ancak yine de ara sıra oyun oynarım. Bazı analizler için günlerce açık kalabilir.
İ7 6700k topladım ancak overclock yapmayacağım. ilerde yapıp performansını artırır diye düşündüm ancak çok gerekli değil ise overclocksuz işlemci almak daha mantıklı mı olur (soğutucu bulunmadığı için fazladan soğutucu maliyeti oluşmasın)
Anakartı Frekansı yüksek diye tercih ettim. Anakart için tavsiyelere açığım
Ekran kartı Nvidia olmasını, seyrek de olsa çok profesyonel olmayan renderler için tercih ettim. Ve kullandığım programlarda opengl desteği lazım.
Kasa seçimi ile ilgili genel olarak pek bilgim yok. Kasa ile ilgili makul tavsiyeler verirseniz memnun olurum.
Not: seneler önce bir AMD sistemim vardı ve aniden bozulup anakartı yanmış ve çöp olmuştu. Türkiyede genelde elektrik kesintileri sık meydana gelebiliyor. Beni uzun süre min. 4 yıl götürsün isterim. Bütçemi çok yukarılara çekemem. Şimdiden tavsiyeler ve yorumlar için teşekkür ederim.
sistem skylake.JPG

Usta eğer RAM'in Mhz'sini ilerde yükseltmeyeceksen o anakartı alma derim. Çünki gerek yok. Ram'in Mhz si resimde görülen kadarıyla 2400. 2400Mhz'lik bir anakart al derim. Ha ilerde artırırım diyosan o konuda sıkıntı yok.

çok büyük farklar tabiki oluşmaz. Ama kesinlikle farkları vardır tabiki. 2133mhz ve 2400 arasında tahmini olarak 5-10 FPS fark eder.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı