i7-6700K Sistem Toplama

• Konuyu başlatan Umutmeister
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 1
  • Görüntüleme 463
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
U

Umutmeister

Ziyaretçi
2 aylık takipçinizim fakat sıkı bir takipçi olma yolunda ilerliyorum. Yeni bir PC toplamak istiyorum. Sizin de fikirlerinizi almak niyetim. Kasa: NZXT H440 Razer Edition satın aldım tavsiyeniz nedir? Ana kart: Asrock X99 Taichi mi yoksa sizin tavsiyeniz MSI Z170A Gaming M5 mi? Aralarında çok fark var mıdır? İşlemci: İntel Core i7 6700K düşünüyorum fakat Skylake ve Kaby Lake arasında farkı tam anlayamadım. Hangisini tavsiye edersiniz? Sizin tavsiyenize bütçem el vermiyor. RAM: Corsair CMK16GX-4M2B3200C16 mi yoksa sizin tavsiyeniz HyperX Predator 16 GB mi? Ekran kartı: ASUS GTX 1080 ROG benim de ilgimi çeken fakat anlayamadığım mesela aynı ekran kartını Zotac da yapmış bunların arasında bir fark var mı? SSD: Uygun bir şey tavsiye edebilir misiniz 300-400 TL’lik? Monitör: ASUS MG248Q mi yoksa ASUS VG278HV mi?

Z170 ile X99 arasında devasa bir fark var. Z170, Skylake mimarili. X99 ise Broadwell-E mimarili işlemcileri destekliyor. Soket yapılarından PCI Express hatlarına kadar devasa farklar var. Eğer amacın dört çekirdeğin limitlerine takılmayan bir sistem ise ve bunun için cebini yakmak istemiyorsan AMD’nin yeni 14nm Ryzen işlemcili AM4 platformuna bakabilirsin. Ayrıca uzun vadede de daha karlı olursun zira AMD, Intel gibi sürekli soket değiştirmiyor. AM4 platformunu da DDR5 ve PCI Express 4.0 çıkana kadar korumayı düşünüyor.

Ekran kartı konusunda GTX 1080 Ti alabilir ya da yakında tanıtılacak olan VEGA mimarisini de bekleyebilirsin. SSD olarak ise Samsung 960 EVO önerebiliriz, M.2 yuvasından takılan ve yüksek performans sunan. Böyle bir sisteme monitör olarak en az 1440p bir monitör almak gerek tabi.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı