i7 6700K sistem vs i7 6800K sistem

GrimKev2K

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Ben yeni nesil bir sistem alacağım. X99 MSI Goodlike Carbon ve core i7 6800K var aklımda ama forumda i7 6700K'nın 6800K'ya oranla daha iyi oyun performansı olduğunu okumuştum bu bana mantıksız gelmişti ama yine de aklımda kaldı sormak istedim. Bu arada aklımdaki Skylake sistem şu; Z170A Gaming M9 ACK ve 6700K. En iyi ikili hangisi arkadaşlar? Lütfen yardım edin, teşekkürler.

Merhaba arkadaşlar. Ben yeni nesil bir sistem alacağım. X99 MSI Goodlike Carbon ve core i7 6800K var aklımda ama forumda i7 6700K'nın 6800K'ya oranla daha iyi oyun performansı olduğunu okumuştum bu bana mantıksız gelmişti ama yine de aklımda kaldı sormak istedim. Bu arada aklımdaki Skylake sistem şu; Z170A Gaming M9 ACK ve 6700K. En iyi ikili hangisi arkadaşlar? Lütfen yardım edin, teşekkürler.
Oyun oynayacaksan, X99 sisteme para vermene gerek yok. Ama ''Ağır render ve çizim'' yaparım dersen X99 alabilirsin.

Yine de 6700K ve M9 ACK daha mantıklı, ''oyun için''.

Oyun içinse i7 6700K alabilirsin. Z170A Gaming M9 ACK'ya o kadar para verilmez bence. Eğer aceleniz yoksa AMD'nin Zen mimarisi ve Intel Kaby Lake işlemciler tanıtılacak.

Oyun içinse i7 6700K alabilirsin. Z170A Gaming M9 ACK'ya o kadar para verilmez bence. Eğer aceleniz yoksa AMD'nin Zen mimarisi ve Intel Kaby Lake işlemciler tanıtılacak.
Hocam bence, beklemeye değmez, İntel için. Zira 980' den 1080' e geçiş gibi olsa alınır da Kaby Lake beklenmez.

Ama ZEn beklenir, ki o da AMD sözünü tutacak mı, meçhul.

Çok acelesi varsa alabilir fakat beklemişken biraz daha bekleyip daha güncelini almakta fayda var. Her ne kadar performans olarak fazla bir artısı olmasada. Zen ise uzun süredir geliştiriliyor çok umutluyum Zen'den.

Çok acelesi varsa alabilir fakat beklemişken biraz daha bekleyip daha güncelini almakta fayda var. Her ne kadar performans olarak fazla bir artısı olmasada. Zen ise uzun süredir geliştiriliyor çok umutluyum Zen'den.
Hocam, inşallah Zen başarılı olur. Çünkü almasam bile, İntel'in fiyatları düşer, hem de bize 2. bir opsiyon oluşur.

Ama AMD' nin söz tutup tutmaması RX 480'den belli... İnşallah adam gibi bir işlemci olur ZEN.

Valla RX 480 gayet yerinde oldu. Reklamlarla abarttılar millet bir beklenti içine girdi doğal olarak. Bana göre performansı gayet yerinde, sunduğu özellikler falan bakımından da gayet iyi. Uzun yıllar 28nm'de takıldıktan sonra birden 14nm geçmek üreticileri zorlayabiliyor. İleriki serilerde daha da verimlileştireceklerdir kartları.

Gaming için 6700K, ağır program/çizim vb. programlar için 6800K alınmalı. 6800K'da entegre grafik yoktur. Buda ufak bir bilgi olsun.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı