i7 6700K sistemde lag

İşletim sistemi
Windows 10

bunyamin92

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. CS:GO'da 3-4 gündür oyunu sanki 200 ping, 30 FPS oynuyor gibiyim. Karakterler dona dona gidiyor akıcılık sıfır. Ekran kartı performans değerlerini sürekli izliyorum FPS değerlerim 250-300 arası çok nadir 200 FPS'e düşüyor. Ping seviyem 55-65 arası, loss yok. Az önce bir ölüm maçı atıp 10 dakikalık bu bölümü GPU-Z programı ile kaydettim ve her şey düzgün görünüyor, sizlerle de paylaşacağım incelerseniz sevinirim. Aklıma gelen iki ihtimal bulunmakta. Tam emin olmamakla beraber sanırım bu problemi almadan önce ekran kartımı güncelledim ve güncelleme ile ilgili bir sıkıntı var ise geriye nasıl döndürebilirim bilginizi istiyorum.

İkinci ihtimal ise maya, ZBrush, Unreal Engine, marvelous desiegner ve Blender gibi programlar kullanıyorum ve render alıyorum. Fakat belirtmem gerekir ki daha önce bu problemi hiç yaşamamıştım ve SON2-3 haftadır sadece maya programında işlemcim ile render alıyorum zaten. Program şu an sahnenin ağırlığından dolayı istesemde GPU render almama izin vermiyor. Bu ihtimalleri ele alırsak renderdan yorulmuş bir işlemciden olma ihtimali nedir sizce?

Sistemim; MSI GTX 1070 Gaming X, Intel i7 6700K, 16 GB 3000 MHz CL15 RAM, Samsung 950 EVO Pro M.2 SSD.
GPU-Z sonucum görselde eklidir.

Dosya Ekleri

• wk9.png
    wk9.png
    20,7 KB · Görüntüleme: 18

Geri
Yukarı