Çözüldü i7-6700K sistemde mavi ekrandan sonra görüntü gelmemeye başladı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

bugraq

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Ekran kartı
1060 6 GB Strix
Anakart
Z170K
İşlemci
i7 6700K
Öncelikle herkese merhabalar, bugün bilgisayarım mavi ekran yedi. %0’da biraz takılınca ben de beklemek istemedim kasadaki açma tuşuna basılı tutarak bilgisayarı kapattım. Bilgisayarı tekrar açtığımda ise monitöre görüntü gelmemeye başladı. RAM’leri çıkarıp taktım, SSD’nin kablolarını çıkarıp sistemi başlattım, GPU’nun güç kablolarını çıkarıp sistemi başlattım fakat nafile ekrana görüntü hala gelmedi. Ekran kartım 1060 6 GB Strix, ekran kartındaki HDMI portunun hemen yanında bir adet daha HDMI portu var. HDMI kablosunu oraya takıp denememe rağmen görüntü yine de gelmedi.

PC’nin mavi ekran yemesinin sebebi: Zoom derslerinde kullandığım USB girişli kameramın kablosuyla biraz oynayınca sistem mavi ekran yiyor. Normalde mavi ekrandan sonra sistem tekrardan açılırdı fakat bu sefer nedense açılmadı. Mavi ekrandayken PC’yi kapatmış olmamdan kaynaklanıyor olabilir belki.

Salı günü ilk final sınavım var ve online olacak. Salı gününe kadar bu sorunu çözmem gerekiyor. Bu sorunu çözmemde bana destek olursanız çok sevinirim.

(İnternette ve forumda bir sürü araştırma yaptım fakat yine de çözüme ulaşamadım o yüzden bu başlığı açtım. Zaten forumda çözümü var demeyin.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok teşekkürler iyi dileklerin için. Ufak bir sorunumuz daha var gibi görünüyor. 2x8 RAM takıyor olmama rağmen şu an sadece 8 GB RAM gözüküyor sistemde. Acaba RAM'leri çıkarıp takarken mi bir hata yaptım. Tekrardan mı çıkarıp taksam? RAM'ler 2. ve 4. slotta takılılar.
Olabilir, slota tam oturtamamıştır.

Çıkartıp taktığınız yere yeniden takın.

Yeni konular

Geri
Yukarı