i7 6700K sisteme 10 bin TL yükseltme önerisi

0ndrylmz

Centipat
Daha fazla  
i7 6700K 4.0GHz.
8x2 2800 MHz G.Skill.
RX 560 2 GB.
Cooler Master sıvı soğutma.
250 GB SSD.
500 GB HDD.

Ben genellikle Valorant, Fortnite, CS:GO, Apex, Warzone 2.0, LoL tarzı oyunlar oynuyorum. Şu an bu özelliklerle Valorant'ta haritada gezerken 210 fightlara girdiğimde 120'ye kadar düşüyor. Ama sanki FPS 120 değil de 40 mış gibi hissettiriyor.

Elimdeki parçalardan hangilerini hangi sürüme yükseltirsem RAM'in hangisini işlemcinin hangisini mesela alırsam FPS artışı yaşarım? Bütçem 10 bin TL.

i7 6700K 4.0GHz.
8x2 2800 MHz G.Skill.
RX 560 2 GB.
250 GB SSD.
500 GB HDD.

Ben genellikle Valorant, Fortnite, CS:GO, Apex, Warzone 2.0, LoL tarzı oyunlar oynuyorum. Şu an bu özelliklerle Valorant'ta haritada gezerken 210 fightlara girdiğimde 120'ye kadar düşüyor. Ama sanki FPS 120 değil de 40 mış gibi hissettiriyor.

Elimdeki parçalardan hangilerini hangi sürüme yükseltirsem RAM'in hangisini işlemcinin hangisini mesela alırsam FPS artışı yaşarım? Bütçem 10 bin TL.

Kasayı 6 7K ya satıp çok daha performanslı PC alabilirsin ama illa yükselteceğim diyor isen
Ekran kartı yükselt
Ve bütçe yeterse DDR4'e geçiş yap.

Arkadaşın sistemi DDR4 zaten.

Aa çok pardon kaçırmışım.

i7 6700K 4.0GHz.
8x2 2800 MHz G.Skill.
RX 560 2 GB.
250 GB SSD.
500 GB HDD.

Ya da anakartının desteklediği güçlü bir işlemciye geçmeni öneririm.

Mesela?

10 bin TL'ye bir R5 5600 bir B450 bir de 2.el RX6600 falan alabilirsin üstteki hocamın dediği gibi sistemi satıp 16k ya 6700XT sistem almak daha mantıklı olur.

Kaça gider sistem

Direkt kasayı satıp RX 6700 XT hazır sistem alabilirsin.
Kaça gider acaba

Anakart z170a gaming m5

Mesela?

Kaça gider sistem.

Kaça gider acaba.

Anakart Z170a Gaming M5.

İşlemciniz i9 9. nesile kadar destekliyor bence elinizdeki bilgisayarı 6 7K ya satıp çok daha iyi bir sistem almak önerimdir çünkü anakartının desteklediği işlemciler eski nesil ve 0ları pahalı 2. ellerine ne kadar sıcaksın onu bilemediğim için bence direkt bilgisayarı sat derim.

İşlemciniz i9 9. nesile kadar destekliyor bence elinizdeki bilgisayarı 6 7K ya satıp çok daha iyi bir sistem almak önerimdir çünkü anakartının desteklediği işlemciler eski nesil ve 0ları pahalı 2. ellerine ne kadar sıcaksın onu bilemediğim için bence direkt bilgisayarı sat derim.
9. nesile kadar desteklemiyor. 7. nesile kadar destekliyor. 6-7 ve 8-9. nesillerin kullandığı soketlerin ismi benzer olsa bile aynı değiller.

Yeni konular

Geri
Yukarı